Juvanova izjemna 3. v izboru za športnico leta!

Kaja Juvan je prepričala lepo število športnih novinarjev. (Foto: Instagram/Kaja Juvan)

Društvo športnih novinarjev Slovenije je v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma včeraj podelilo nagrade najboljšim slovenskim športnikom. Za športnika leta 2018 je bil izbran košarkar Luka Dončić, za športnico leta pa športna plezalka Jana Garnbret. V ženski konkurenci so novinarji na visoko tretje mesto uvrstili tenisačico Kajo Juvan.

Za 18-letno Kajo Juvan je vrhunsko leto, kar niso spregledali niti slovenski športni novinarji. Slednji so 276 glasov podelili zmagovalki Jani Garnbret, z 217 glasovi ji je sledila judoistka Tina Trstenjak, na odlično 3. mesto pa se je s 40 glasovi prebila Juvanova.

:: Preberite si tudi intervju, ki smo ga s Kajo Juvan in njenim trenerjem Robijem Cokanom opravili v začetku decembra (kliknite za prevezavo) ::

Spomnimo, Kaja Juvan je v letošnjem letu zablestela na mladinskih olimpijskih igrah v Buenos Airesu, kjer je osvojila dve zlati medalji, ob tem pa je v profesionalni konkurenci na turnirjih serije Futures osvojila še kar 4 turnirje, katerih nagradni sklad je znašal 25.000 ameriških dolarjev.

Novo sezono bo Kaja pričela v Novi Zelandiji, natančneje v Aucklandu, kjer bo nastopila v kvalifikacijah za preboj v glavni del turnirja serije WTA.