Jakupovićeva v Acapulcu brez preboja v 2. krog

Jakupovićeva v tesnem obračunu poražena. (Foto: Instagram/Dalila Jakupovic)

Slovenska tenisačica Dalila Jakupović na turnirju serije WTA International v Acapulcu v konkurenci posameznic ni uspela preskočiti prve ovire. V 1. krogu jo je zaustavila Madžarka Timea Babos, ki je po 2 urah in 31 minutah slavila zmago s 5:7, 6:4, 6:4. Jakupovićeva Acapulca še ne zapušča.

Dalila Jakupović se je še drugič v karieri pomerila proti Timei Babos, še drugič pa je zmago z 2:1 v nizih slavila Madžarka. Lanskega februarja je bilo po 2 urah v Tajvanu 6:3, 4:6 in 6:2, tokrat pa je v zadnjih letih najboljša Madžarka na WTA turneji za zmago potrebovala pol ure več.

V začetku prvega niza sta si obe nasprotniki po enkrat odvzeli začetni udarec, v 12. igri pa je Jakupovićeva izkoristila prvo žogico za niz in zasluženo prišla do prednosti z 1:0 v nizih. V drugem je Primorka povedla z 1:0 in 2:1, v 5. igri pa na svoj servis klonila. V nadaljevanju niza se Jakupovićeva ni uspela prebiti do priložnosti za “ribrejk” in Madžarka je po uri in 37 minutah igre uspela izid poravnati na 1:1 v nizih.

V tretjem nizu se je Jakupovićeva prebila do prednosti s 4:2, a naslednje štiri igre izgubila in z nastopi med posameznicami končala že v 1. krogu. 27-letna slovenska tenisačica bo v Acapulcu nastopila še v konkurenci dvojic, kjer bo moči znova združila z Rusinjo Irino Khromachevo.

WTA International Acapulco (Mehika, $250.000, trda podlaga, zunaj), posamezno, 1. krog
Babos T. (Mad) – Jakupović D. (Slo) 5:7, 6:4, 6:4