Dalila izgubila v kvalifikacijah, a ostaja v Indian Wellsu

Jakupovićeva se bo v Indian Wellsu borila še v dvojicah. (Foto: zimbio.com)

Slovenski tenisačici Dalili Jakupović se na turnirju serije WTA Premier v Indian Wellsu ni uspelo prebiti v glavni del turnirja. V zadnjem krogu kvalifikacij je morala priznati 22-letni Rusinji Natalii Vikkhlyantsevi, a kljub porazu Primorka Kalifornije še ne zapušča.

Natalia Vikhlyantseva velja za eno najbolj obetajočih ruskih tenisačic, kar je že dokazala v letu 2017, ko je kot 20-letnica posegla že po 54. mestu na WTA lestvici. Proti Dalili Jakupović tekme ni pričela najbolje, saj se je znašla v “brejku” zaostanka (3:2), lepo priložnost pa si je Primorka priigrala tudi v 9. in 11. igri, ko je imela po eno “brejk” priložnost, a je ni uspela izkoristiti. Podaljšana igra je nato pripadla Rusinji, ki je v drugem nizu drvela naprej in po 27 minutah niz dobila s 6:1.

Nekaj malega možnosti za nastop v glavnem delu turnirja Jakupovićeva še vedno ima, saj bi lahko bila izžrebana kot srečna poraženka ob morebitni odpovedi katere izmed tenisačic sicer že uvrščenih v glavni del turnirja. Bo pa Dalila zagotovo nastopila v konkurenci dvojic, kjer bo znova združila moči z Rusinjo Irino Khromachevo. Skupaj s Španko Mario Jose Martinez Sanchez bo nastopila Andreja Klepač, Katarina Srebotnik pa bo tako kot vselej v letošnji sezoni partnerica Američanki Raquel Atawo.

WTA Premier BNP Paribas Open, Indian Wells (Zda, $9,035,428, trda podlaga, zunaj), posamezno (Ž)
1. krog kvalifikacij: Jakupović D. (Slo/5) – Rus A. (Niz) 6:3, 6:4
2. krog kvalifikacij: Jakupović D. (Slo/5) – Vikhlyantseva N. (Rus/15) 6:7(2), 1:6