Jack Sock že 105. na svetu, Khachanov izločil Zvereva

Karen Khachanov v zadnjih tednih kaže odličen tenis, kar je potrdil tudi danes, ko je z igrišča odpihnil Alexandra Zvereva. Mladi Nemec ni imel svojega dne, saj je dobil vsega 3 igre. Na to nakazuje še podatek, da je Sascha dobil le 19 odstotkov točk na drugi servis, s tem da je storil sedem dvojnih napak.

Khachanov verjame, da lahko osvoji turnir (Foto: ATP)

Karen Khachanov : Alexander Zverev (6:1 in 6:2)

Mladi Rus, ki je proti Johnu Isnerju ubranil dve zaključni žogici, je pokazal, kako dobro je pripravljen ob koncu sezone. S to zmago se je zavihtel na 13. mesto na lestvici ATP, kar je že sedaj njegova najboljša uvrstitev. Z zmago proti Thiemu pa bi prehitel še Fabia Fogninija.

Jack Sock : Dominic Thiem (6:4, 4:6 in 4:6)

Drugi dvoboj je bil veliko bolj gledljiv, saj smo spremljali dober tenis obeh tenisačev. Dominic Thiem je še enkrat več pokazal izjemno fizično pripravljenost, ki mu je pomagala v zadnjih fazah tekme. Jack Sock se mu je odlično upiral in celo dobil prvi niz, a kasneje ni zmogel zadržati momentuma. Američan je odigral svoj najboljši turnir letos med posamezniki, vendar ta predstava ni bila dovolj za Avstrijca.

V vsakem nizu so odločale malenkosti. Američan je v prvem nizu hitro povedel s 3:0, toda Dominic se je vrnil v niz z izenačenjem na 4:4. To Socka ni zmedlo, saj je dobil naslednji dve igri in zaključil prvi niz. V drugem nizu je Dominic ponudil dve priložnosti za odvzem servisa pri rezultatu 2:2, vendar se je mojstrsko rešil in že v naslednji igri napadel nezbranega Američana.

V tretjem nizu se je že poznala utrujenost Socka, ki pa se je vseeno boril do zadnjega točke. Dominic si je v prvi igri priigral priložnost za odvzem servisa, vendar je branilec naslova dobil naslednje tri točke, kar je bilo dovolj za prednost z 1:0. Avstrijec je nato v peti igri še enkrat napadel servis nasprotnika in mu v čertrtem poskusu odvzel servis. Thiem je v osmi igri s slabim začetkom ponudil nasprotniku dve povezani žogici za odvzem servisa, ki pa ju je ubranil s štirimi zaporednimi točkami in odbil še zadnji napad Američana.

S tem porazom bo Jack Sock od naslednjega tedna dalje na ATP lestvici v najboljšem primeru šele na 105. mestu.