ITF: Štirje Slovenci napredovali v četrtfinale turnirja v Mariboru, v Dubaju konec za Hercogovo

Štirje slovenski predstavniki od skupno šestih, ki so se v sredo na igriščih ŽTK Maribor borili za mesto v četrtfinalu mladinskega ITF J4 turnirja, so bili uspešni. V Dubaju se je v 2. kolu končala pot Polone Hercog, v Mehiki enako velja za Laro Smejkal. 

Telemach DP MS 210313 BW0195 - ITF: Štirje Slovenci napredovali v četrtfinale turnirja v Mariboru, v Dubaju konec za Hercogovo
Lun Obrul eden od štirih slovenskih četrtfinalistov v Mariboru. (Foto: Blaž Weindorfer / Sportida)

Vsi ponedeljkovi rezultati
Vsi torkovi rezultati

Svoje delo so v 2. kolu glavnega dela mladinskega ITF turnirja na Štajerskem odlično odpravili Maj Premzl, Lun Obrul, Pia Marija Rebec in Ela Nala Milić, kljub dobremu odporu pa poti med najboljših osem na turnirju nista našla Nejc Škorjanc in Živa Švec. 

V zgodnjih jutranjih urah po srednjeevropskem času se je v Dubaju na igrišče podala Polona Hercog, ki je v 2. kolu ITF W100+H turnirja morala priznati premoč Rusinji Vitalii Diatchenko (171. igralka sveta), prav tako se je v 2. kolu močnega mladinskega JA turnirja v Mehiki ustavilo Lari Smejkal.

Ob nastopajočih v Mariboru v igri za odmeven rezultat ostajata še Matic Špec v Cancunu (M15) in Živa Falkner v Lousadi (W15).

ITF Juniors – J4 Maribor
(ŽTK Maribor, tepih)

Rezultati kvalifikacij (kliknite za prevezavo)

FANTJE

Posamezno, 1. kolo
Kirbiš A. (Slo) – Hadžimehmedović R. (Srb) 4:6, 6:4, 6:7(6)
Videnovič L. (Slo) – Deli M. (Mad) 0:6, 3:6
Angeli C. (Slo) – Krajči M. (Svk/6) 3:6, 1:6
Premzl M. (Slo) – Lazić M. (Avt) 7:6(3), 6:0 
Miković N. (Slo) – Tomić R. 6:7(11), 2:6
Škorjanc N. (Slo) – Hornung G. (Mad) 6:2, 7:5
Mileusnić G. F. (Slo) – D’Hulst N. (Bel/5) 4:6, 7:6(4), 4:6
Mohar V. (Slo) – Meszaros P. (Mad) 3:6, 5:7
Švec Ž. (Slo) – Marković S. (Srb) 6:4, 6:3
Obrul L. (Slo/7) – Kupfers R. (Lat) 6:4, 7:5
Puntarič N. (Slo) – Bidan F. (Lib) 5:7, 4:6

2. kolo
Premzl M. (Slo/3) – Tomić R. (Bih) 4:6, 7:6(5), 3:1* – predaja
Škorjanc N. (Slo) – Petrović D. (Nem) 6:4, 4:6, 3:6
Švec Ž. (Slo) – Forger A. (Niz/4) 5:7, 5:7
Obrul L. (Slo/7) – Nano M. (Svk) 4:6, 6:2, 7:5

Četrtfinale
Premzl M. (Slo/3) – Petrović D. (Nem)
Obrul L. (Slo/7) – Dodig M. (Hrv/2)

DEKLETA

Posamezno, 1. kolo
Lampret M. (Slo) – Molchanova O. (Ukr) b.b.
Mumlek L. (Slo) – Marić D. (Srb) 3:6, 5:7
Rebec P. M. (Slo/4) – Davi C. (Ita) 6:2, 6:2
Žnuderl A. M. (Slo) – Derniković R. (Hrv) 2:6, 1:6
Bečirovič Novak H. (Slo) – Sramkova T. (Svk) 6:3, 5:7, 3:6
Planinšek A. (Slo) – De Zeeuw J. (Niz) 3:6, 6:1, 3:6
Kovačič N. (Slo) – Kantor A. (Mad) 4:6, 6:4, 1:6
Strašek N. (Slo) – Valdmannova V. (Češ) 2:6, 0:6
Milić E. N. (Slo/5) – Segato E. (Ita) 6:1, 6:2
Petelinšek P. (Slo) – Sarinova S. (Svk/2) 2:6, 1:6

2. kolo
Rebec P. M. (Slo/4) – Derniković R. (Hrv) 6:1, 6:3
Milić E. N. (Slo/5) – Steegmans M. (Bel) 6:3, 6:2

Četrtfinale
Rebec P. M. (Slo/4) – Van Emst S. (Niz/7)
Milić E. N. (Slo/5) – Sarinova S. (Svk/2)


OSTALI ITF TURNIRJI

ITF PRO

W100+H Dubaj (ZAE, trda podlaga)
1. kolo: Hercog P. (Slo/8) – Samir S. (Epi) 1:6, 6:3, 6:1
2. kolo: Hercog P. (Slo/8) – Diatchenko V. (Rus) 3:6, 3:6


W15 Lousada (Portugalska, trda podlaga)
1. kolo: Falkner Ž. (Slo/3) – Baszak W. (Pol) [24.11.]


M15 Cancun (Mehika, trda podlaga)
1. kolo: Špec M. (Slo/5) – Mayo A. (Zda) 6:3, 6:2
2. kolo: Špec M. (Slo/5) – ? [25.11.]



ITF JUNIORS

JA Merida (Mehika, trda podlaga)
1. kolo: Smejkal L. (Slo) – Reding M. (Meh) 6:2, 6:0
2. kolo: Smejkal L. (Slo) – Blokhina A. (Zda/11) 2:6, 3:6

Dvojice
1. kolo: Hui K./Smejkal L. – Xu A./Xu N. 3:6, 6:2, 2:10

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja