ITF: Nik Razboršek finalist turnirja v Antalyji!

Nik Razboršek se v Turčiji kot kaže počuti odlično. (Foto: images.google)

Slovenski tenisači in tenisačice ta teden ne blestijo samo na turnirjih serije ATP in WTA, temveč tudi na turnirjih serije Futures. Izstopa predvsem Nik Razboršek, ki si v Turčiji že zagotovil mesto v velikem finalu, dober turnir pa ima za sabo tudi Veronika Erjavec, ki je slavila turnirsko zmago med pari na Hrvaškem. Razboršek bo jutri lovil svoj tretji naslov na turnirjih serije Futures.

Ne le, da je Nik Razboršek v Davisovem pokalu Turke poslal v 3. evroafriško skupino, sedaj 24-letni Litijan blesti še na njihovem ozemlju. V glavni turnir 15.000 ameriških dolarjev vrednega turnirja serije Futures se je moral prebiti skozi kvalifikacije, kjer je v treh obračunih skupaj izgubil vsega 11 iger. V 1. krogu je po preobratu ugnal Avstrijca Alexandra Erlerja (712. na ATP lestvici), v 2. krogu Makedonca Tomislava Jotovskega (526. igralec sveta), presenetil pa predvsem v četrtfinalu, kjer je popolnoma nadigral 1. nosilca turnirja Marsela Ilhana. 33-letni Turek, ki je na ATP lestvici nekdaj že zasedal 77. mesto, sedaj pa je 324. igralec sveta, je proti Niku namreč osvojil vsega 4 igre. V polfinalu je Razboršek napredoval po predaji Italijana Mirka Cutulija, a z njim verjetno ne bi imel večjih težav, saj je prvi niz dobil s 6:2, v drugem pa že vodil z “brejkom” prednosti.

Nik Razboršek si je s kar 7 zmagami na turnirju tako zagotovil mesto v velikem finalu, kjer se bo pomeril proti 30-letnemu Artemu Smirnovu iz Ukrajine. Litijan bo lovil 3. turnirsko zmago na turnirjih serije Futures, nazadnje je slavil leta 2015 v Italiji.

Erjavčeva zmagovalka dvojic na Hrvaškem, Radišičeva in Potočnikova prekratki za polfinale

V tem tednu sta uspešno nastopali tudi Nika Radišič in Nina Potočnik, ki sta se na Hrvaškem oz. Italiji prebili v četrtfinale, tam pa s turnirjem zaključili. Mike Urbanija je v Turčiji izgubil že v kvalifikacijah, enako Matic Zaplotnik v Egiptu, kjer pa je v 1. krogu glavnega dela turnirja klonil Anže Arh. V Uzbekistanu je že v 1. krogu klonila Nastja Kolar, kolo dlje pa je v Tuniziji prišla Pia Čuk.

Za razliko od Kolarjeve, ki je bila neuspešna tudi v konkurenci dvojic, pa je med pari ta vikend blestela Veronika Erjavec, ki je skupaj z Nefiso Berberović iz BIH osvojila turnir na Hrvaškem.