ITF Kranj: Muller Uhanova boljša od 2. nosilke turnirja, Japelj prvič udeleženec 3. kola

Sreda je na igriščih TK Triglav Kranj postregla z vsemi obračuni 2. kola v posamični konkurenci. V četrtek se bo za mesto v četrtfinalu borilo osem slovenskih predstavnikov, med drugim tudi Eva Muller Uhan in Job Japelj. 

BreskvarjevMemorial 1089 201206 VID 1024x691 - ITF Kranj: Muller Uhanova boljša od 2. nosilke turnirja, Japelj prvič udeleženec 3. kola
Eva Muller Uhan v Kranju boljša od 2. nosilke turnirja. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Za enega največjih presenečenj na papirju je v sredo poskrbela Eva Muller Uhan, ki je izločila 2. nosilko turnirja Noro Knežević. Hrvatica na mladinski ITF lestvici zaseda 399. mesto, Muller Uhanova, ki lovi preboj med najboljših 1000, pa je z odlično predstavo nasprotnico premagala že po dveh nizih. Do enakega uspeha, tj. zmage proti 2. nosilcu turnirja, je poizkušal priti tudi Žiga Švec, a mu ni uspelo. Britanec William Jansen (364. mladinec sveta) je prestavljal previsoko oviro.

Prav proti Jansenu se bo v 3. kolu pomeril Job Japelj, ki se je na turnirju v Kranju prvič na ITF turnirjih prebil do 3. kola glavnega dela turnirja. Ob Japlju in že omenjeni Muller Uhanovi so si mesto v 3. kolu priborili še Jan Dimitrijevič, Nikola Puntarič, Pia Marija Rebec, Maja Lampret, Maša Viriant in Ela Nala Milić.

JUNIORS
ITF J4 Kranj (Slovenija, peščena podlaga, zunaj)

FANTJE

REZULTATI KVALIFIKACIJ

Posamezno, 1. kolo
Križnik M. (Slo/1) –  prosto
Žunič N. (Slo) – Michurin E. (Rus) 4:6, * – predaja
Najvirt Kolarič M. (Slo) – Leitner T. (Avt) 3:6, 6:4, 3:6
Škorjanc N. (Slo) – Boban V. (Hrv) 6:4, 6:3
Miković N. (Slo) – Schwartz A. (Izr) 6:2, 6:4
Marjanović L. (Slo) – Santoni E. (Ita) 5:7, 2:6
Dimitrijevič J. (Slo) – prosto
Černe D. (Slo) – Bondioli F. (Ita) 2:6, 1:6
Mileusnić G. F. (Slo) – Shimanov O. (Izr) 6:1, 6:2
Puntarič N. (Slo) – Mira N. (Ita) 3:6, 6:4, 6:3
Žnuderl M. (Slo) – Bidny Y. (Izr) 1:6, 7:6(5), 1:0*
Videnović L. (Slo) – Krivoshchekov K. (Rus) 6:1, 6:1
Kirbiš A. (Slo) – Nosel G. (Ita) 6:4, 1:6, 2:6
Obrul L. (Slo/10) – prosto
Japelj J. (Slo) – Campagnola R. (Ita) 1:6, 7:5, 7:6(3)
Švec Ž. (Slo) – Krivoshchekov M. (Rus) 4:3* – predaja

2. kolo
Križnik M. (Slo/1) – Agarishev G. (Ukr) 5:7, 6:1, 4:6
Škorjanc N. (Slo) – Pow L. (Vb/8) 5:7, 0:6
Miković N. (Slo) – Ludoski Z. (Srb/3) 4:6, 2:6
Dimitrijevič J. (Slo/11) – Teglas I. (Rom) 6:3, 6:2
Mileusnić G. F. (Slo) – Simeunović S. (Kan/6) 1:6, 5:7
Puntarič N. (Slo) – Nestola F. (Vb/9) 6:2, 6:1
Žnuderl M. (Slo) – Jaeger N. (Švi/14) 1:1* – predaja
Videnović L. (Slo) – Ferri L. (Ita/4) 0:6, 2:6
Obrul L. (Slo/10) – Searle H. (Vb) 0:6, 2:6
Japelj J. (Slo) – Wallin T. (Šve/13) 6:2, 6:4
Švec Ž. (Slo) – Jansen W. (Vb/2) 2:6, 1:6

3. kolo
Dimitrijevič J. (Slo/11) – Bondioli F. (Ita)
Puntarič N. (Slo) – Simeunović S. (Kan/6)
Japelj J. (Slo) – Jansen W. (Vb/2)


DEKLETA

REZULTATI KVALIFIKACIJ

Posamezno, 1. kolo
Bečirovič Novak H. (Slo)  Hanakova D. (Češ) 6:7(3), 0:6
Rebec P. M. (Slo) – Avdić L. (Zda) 6:4, 6:1
Lampret M. (Slo) – Stojanović L. (Srb) 6:4, 6:4
Strašek N. (Slo/5) prosto
Flerin L. (Slo) – Skegro M. (Hrv) 2:6, 6:1, 3:6
Viriant M. (Slo/16)prosto
Cikajlo E. (Slo) – Mavrič L. (Švi) 4:6, 4:6
Lanišek A. (Slo) – Ivković L. (Hrv) 6:4, 6:4
Pliberšek N. (Slo) – Vaja K. (Srb) 4:6, 2:6
Milić E. N. (Slo/9) prosto
Marenk M. (Slo) – Marcon M. (Ita) 4:6, 4:6
Šulin B. (Slo) – Grulović L. (Hrv) 6:4, 7:5
Mumlek L. (Slo) – Jakić L. (Nem) 1:6, 7:6(6), 6:1
Planinšek A. (Slo/13) prosto
Muller Uhan E. (Slo) – Heismair J. (Avt) 6:1, 7:5

2. kolo
Rebec P. M. (Slo) – Masilanskala M. (Rus/15) 6:1, 7:6(6)
Lampret M. (Slo) – Zack A. (Izr/10) 6:0, 6:1
Strašek N. (Slo) – Plihal N. (Avt) 1:6, 1:6
Viriant M. (Slo/16) – Pedretti E. (Ita) 6:3, 7:5
Lanišek A. (Slo) – Stojanovski L. (Srb/6) 6:7(4), 3:6
Milić E. N. (Slo/9) – Fesluk E. (Izr) 6:1, 6:1
Šulin B. (Slo) – Nishino N. (Jap/8) 5:7, 4:6
Mumlek L. (Slo) – Turini V. (Ita/12) 1:6, 1:6
Planinšek A. (Slo/13) – Marić D. (Srb) 3:6, 1:6
Muller Uhan E. (Slo) – Knežević N. (Hrv/2) 6:4, 6:3

3. kolo
Rebec P. M. (Slo) – Svetac S. (Hrv/1)
Lampret M. (Slo) – Plihal N. (Avt)
Viriant M. (Slo/14) – Drozd M. (Nem/3)
Milić E. N. (Slo/9) – Smejkal L. (Zda/7)
Muller Uhan E. (Slo) – Marić D. (Srb)



OSTALI ITF TURNIRJI (9.8. – 15.8.)

PRO

ITF W25 Radom (Poljska, peščena podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo
Jakupović D. (Slo) – Lee Y. (Tjv) 6:4, 6:3
Potočnik N. (Slo) – Tikhonova A. (Rus) 6:4, 0:6, 6:4

2. kolo
Jakupović D. (Slo) – Shymanovich I. (Blr)
Potočnik N. (Slo) – Zakharova A. (Rus/4)

ITF W15 Bratislava (Slovaška, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo kvalifikacij: Cvetkovič T. (Slo) – Beresova L. (Svk) 6:0, 6:0
2. kolo kvalifikacij: Cvetkovič T. (Slo) – Martynov D. (Fra/12) 3:6, 7:5, 8:10
1. kolo: Lovrič P. (Slo) – Karamoko N. (Švi) 6:4, 6:2
2. kolo: Lovrič P. (Slo) – Meri E. (Svk) [12.8.]

Dvojice
1. kolo: (1)Lovrič P./Nagy A. – Cisovska R./Malygina E. 1:6, 6:4, 10:6
Četrtfinale: (1)Lovrič P./Nagy A. – Alzugaray J./Marusinova M. [12.8.]

JUNIORS

ITF J3 Wels (Avstrija, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo: Emeršič Potočnik G. (Slo/4) – Graski J. (Avt) 6:1, 5:7, 1:6