ITF: Ela Nala Milić in Pia Lovrič po izjemnem tednu zaustavljeni na zadnji stopnički

Na igriščih TK Triglav Kranj se je v nedeljo z obema finalnima obračunoma končal mladinski ITF turnir, na katerem je odličen vtis pustilo kar nekaj slovenskih predstavnikov. Vse do zadnjega je bila v igri za naslov Ela Nala Milić, ki je nudila odličen odpor 1. nosilki turnirja, a bila na koncu za las prekratka. 

Ela Nala Triglav 1024x683 - ITF: Ela Nala Milić in Pia Lovrič po izjemnem tednu zaustavljeni na zadnji stopnički
Ela Nala MIlić v Kranju za las prekratka za naslov. (Foto: Facebook/TK Triglav Kranj)

Že v soboto sta za slovensko zmagoslavje v Kranju poskrbela Nik Miković in Nejc Škorjanc, ki sta skupaj v konkurenci dvojic prišla do svojega prvega naslova na tovrstnih turnirjih.

Dan kasneje je slovenski uspeh poizkušala nadgraditi še 15-letna Ela Nala Milić, ki je bila v izjemnem nizu. Osvojila je članski UTR turnir v Kopru, v zaključku meseca julija pokorila vso konkurenco za svoj prvi mladinski ITF naslov v San Marinu, tokrat pa jo je v Kranju prav na zadnji stopnički zaustavila 1. nosilka turnirja, Hrvatica Sara Svetac. 237. mladinka sveta je v preteklem tednu osvojila že ITF J4 turnir v Radomljah, kjer je v finalu ugnala Pio Marijo Rebec, tokrat pa njenega slavja ni uspela preprečiti Milićeva. Ela Nala je sicer nudila odličen odpor, tudi dobila drugi niz, a tretji je znova pripadel Hrvatici.

Pia Lovrič Bratislavo zapušča z dvema finaloma

Odličen teden je tudi za 19-letno Domžalčanko Pio Lovrič, ki je na profesionalnem ITF W15 turnirju v Bratislavi zaigrala v kar dveh finalih. Od 10. do 15. avgusta je slovenska tenisačica skupaj nanizala kar 7 zmag, katerim sta kasneje sledila dva poraza. V soboto je Lovričeva v paru z Madžarko Adrienn Nagy, s katero je letos osvojila že dva turnirja, morala priznati premoč slovaški navezi Škamlova C./Zelnickova R., dan kasneje pa je Lovričevo zaustavila Latvijka Darja Semenistaja. Pia je tako v prvem kot tudi drugem nizu sicer kot prva prišla do ‘breaka’ prednosti, a na koncu se je zmage s 6:3 v obeh primerih veselila Latvijka.

PREBERITE TUDI:
ITF: Ela Nala Milić korak do naslova v Kranju, Pia Lovrič pa v Bratislavi

ITF J4 Kranj (Slovenija, peščena podlaga, zunaj)

FANTJE

REZULTATI KVALIFIKACIJ

Posamezno, 1. kolo
Križnik M. (Slo/1) –  prosto
Žunič N. (Slo) – Michurin E. (Rus) 4:6, * – predaja
Najvirt Kolarič M. (Slo) – Leitner T. (Avt) 3:6, 6:4, 3:6
Škorjanc N. (Slo) – Boban V. (Hrv) 6:4, 6:3
Miković N. (Slo) – Schwartz A. (Izr) 6:2, 6:4
Marjanović L. (Slo) – Santoni E. (Ita) 5:7, 2:6
Dimitrijevič J. (Slo) – prosto
Černe D. (Slo) – Bondioli F. (Ita) 2:6, 1:6
Mileusnić G. F. (Slo) – Shimanov O. (Izr) 6:1, 6:2
Puntarič N. (Slo) – Mira N. (Ita) 3:6, 6:4, 6:3
Žnuderl M. (Slo) – Bidny Y. (Izr) 1:6, 7:6(5), 1:0*
Videnović L. (Slo) – Krivoshchekov K. (Rus) 6:1, 6:1
Kirbiš A. (Slo) – Nosel G. (Ita) 6:4, 1:6, 2:6
Obrul L. (Slo/10) – prosto
Japelj J. (Slo) – Campagnola R. (Ita) 1:6, 7:5, 7:6(3)
Švec Ž. (Slo) – Krivoshchekov M. (Rus) 4:3* – predaja

2. kolo
Križnik M. (Slo/1) – Agarishev G. (Ukr) 5:7, 6:1, 4:6
Škorjanc N. (Slo) – Pow L. (Vb/8) 5:7, 0:6
Miković N. (Slo) – Ludoski Z. (Srb/3) 4:6, 2:6
Dimitrijevič J. (Slo/11) – Teglas I. (Rom) 6:3, 6:2
Mileusnić G. F. (Slo) – Simeunović S. (Kan/6) 1:6, 5:7
Puntarič N. (Slo) – Nestola F. (Vb/9) 6:2, 6:1
Žnuderl M. (Slo) – Jaeger N. (Švi/14) 1:1* – predaja
Videnović L. (Slo) – Ferri L. (Ita/4) 0:6, 2:6
Obrul L. (Slo/10) – Searle H. (Vb) 0:6, 2:6
Japelj J. (Slo) – Wallin T. (Šve/13) 6:2, 6:4
Švec Ž. (Slo) – Jansen W. (Vb/2) 2:6, 1:6

3. kolo
Dimitrijevič J. (Slo/11) – Bondioli F. (Ita) 5:7, 4:6
Puntarič N. (Slo) – Simeunović S. (Kan/6) 3:6, 1:6
Japelj J. (Slo) – Jansen W. (Vb/2) 1:6, 2:6

Dvojice
Polfinale: Miković N./Škorjanc N.  – (3)Buldorini P./Ferri L. 3:6, 7:5, 10:8
Finale: Miković N./Škorjanc N. – Bondioli F./Nosei G. 3:6, 7:6(2), 10:5


DEKLETA

REZULTATI KVALIFIKACIJ

Posamezno, 1. kolo
Bečirovič Novak H. (Slo)  Hanakova D. (Češ) 6:7(3), 0:6
Rebec P. M. (Slo) – Avdić L. (Zda) 6:4, 6:1
Lampret M. (Slo) – Stojanović L. (Srb) 6:4, 6:4
Strašek N. (Slo/5) prosto
Flerin L. (Slo) – Skegro M. (Hrv) 2:6, 6:1, 3:6
Viriant M. (Slo/16)prosto
Cikajlo E. (Slo) – Mavrič L. (Švi) 4:6, 4:6
Lanišek A. (Slo) – Ivković L. (Hrv) 6:4, 6:4
Pliberšek N. (Slo) – Vaja K. (Srb) 4:6, 2:6
Milić E. N. (Slo/9) prosto
Marenk M. (Slo) – Marcon M. (Ita) 4:6, 4:6
Šulin B. (Slo) – Grulović L. (Hrv) 6:4, 7:5
Mumlek L. (Slo) – Jakić L. (Nem) 1:6, 7:6(6), 6:1
Planinšek A. (Slo/13) prosto
Muller Uhan E. (Slo) – Heismair J. (Avt) 6:1, 7:5

2. kolo
Rebec P. M. (Slo) – Masilanskala M. (Rus/15) 6:1, 7:6(6)
Lampret M. (Slo) – Zack A. (Izr/10) 6:0, 6:1
Strašek N. (Slo) – Plihal N. (Avt) 1:6, 1:6
Viriant M. (Slo/16) – Pedretti E. (Ita) 6:3, 7:5
Lanišek A. (Slo) – Stojanovski L. (Srb/6) 6:7(4), 3:6
Milić E. N. (Slo/9) – Fesluk E. (Izr) 6:1, 6:1
Šulin B. (Slo) – Nishino N. (Jap/8) 5:7, 4:6
Mumlek L. (Slo) – Turini V. (Ita/12) 1:6, 1:6
Planinšek A. (Slo/13) – Marić D. (Srb) 3:6, 1:6
Muller Uhan E. (Slo) – Knežević N. (Hrv/2) 6:4, 6:3

3. kolo
Rebec P. M. (Slo) – Svetac S. (Hrv/1) 3:6, 2:6
Lampret M. (Slo) – Plihal N. (Avt) 1:6, 2:6
Viriant M. (Slo/14) – Drozd M. (Nem/3) 6:0, 6:0
Milić E. N. (Slo/9) – Smejkal L. (Zda/7) 3:6, 6:1, 2:0* – predaja
Muller Uhan E. (Slo) – Marić D. (Srb) 2:6, 2:6

Četrtfinale
Viriant M. (Slo/14) – Stojanovski L. (Srb/6) 6:3, 6:0
Milić E. N. (Slo/9) – Aschenberger L. (Nem) 6:2, 6:4

Polfinale
Viriant M. (Slo/14) – Svetac S. (Hrv/1) 2:6, 0:6
Milić E. N. (Slo/9) – Turini V. (Ita) 6:2, 1:6, 6:4

Finale: Milić E. N. (Slo/9) – Svetac S. (Hrv/1) 3:6, 7:6(4), 4:6

Dvojice, polfinale
(5)Muller Uhan E./Rebec P. M. – (8)Orlinska O./Stojanović L. 0:3* – predaja
(7)Dal Pozzo G./lanišek A. – (3)Masiianskaia M./Zack A. 3:6, 4:6



OSTALI ITF TURNIRJI (9.8. – 15.8.)

PRO

ITF W15 Bratislava (Slovaška, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo kvalifikacij: Cvetkovič T. (Slo) – Beresova L. (Svk) 6:0, 6:0
2. kolo kvalifikacij: Cvetkovič T. (Slo) – Martynov D. (Fra/12) 3:6, 7:5, 8:10
1. kolo: Lovrič P. (Slo/8) – Karamoko N. (Švi) 6:4, 6:2
2. kolo: Lovrič P. (Slo/8) – Meri E. (Svk) 4:6, 5:2* – predaja
Četrtfinale: Lovrič P. (Slo/8) – Shimizu E. (Jap) 6:4, 6:2
Polfinale: Lovrič P. (Slo/8) – Zelnickova R. (Svk) 6:3, 4:6, 6:1

Finale: Lovrič P. (Slo/8) – Semenistaja D. (Lat) 4:6, 3:6

Dvojice
1. kolo: (1)Lovrič P./Nagy A. – Cisovska R./Malygina E. 1:6, 6:4, 10:6
Četrtfinale: (1)Lovrič P./Nagy A. – Alzugaray J./Marusinova M. 6:1, 6:2
Polfinale: (1)Lovrič P./Nagy A. – Honcova M./Jaskova A. 6:2, 7:6(4)

Finale: (1)Lovrič P./Nagy A. – Skamlova C./Zelnickova R. 3:6, 6:7(5)