ITF: Artnak pred Davisovim pokalom do odličnega rezultata v Braziliji

Bor Artnak je bil na Banana Bowlu zaustavljen šele na zadnji stopnički. (Foto: Grega Valančič / Sportida.)

Slovenski Davis Cup reprezentant Bor Artnak je v Južni Ameriki pred dvobojem s Čilom prišel do odličnega rezultata na najvišje rangiranem mladinskem ITF turnirju. V Braziliji ga je šele v finalu zaustavil Američan Nishesh Basavareddy.

17-letni slovenski teniški igralec je na Banana Bowlu odigral nekaj res dobrih partij, med drugim je v četrtfinalu premagal 18. mladinca sveta Petra Benjamina Privaro, v polfinalu pa je bil boljši še od Perujca Gonzala Buena, ki na mladinski ITF lestvici zaseda 7. mesto. Sanjski teden je Artnaku v finalu preprečil Američan Nishesh Basavareddy, ki je bil od Slovenca boljši s 6:1 in 6:4.

Bora Artnaka zdaj čaka drugi nastop v Davisovem pokalu. Prvič je Slovenijo zastopal že lansko leto v Portorožu, kjer je z 2:1 v nizih premagal Paragvajca Martina Antonia Vergaro del Puerta. Tokrat bodo tekmeci Slovencev Čilenci.