Hercogova v Pekingu boljša od 25. igralke sveta

Polona Hercog. (Foto: Twitter)

Polona Hercog za finalni obračun sploh ni potrebovala stopiti na igrišče. (Foto: Twitter)

Slovenska tenisačica Polona Hercog je odlično pričela z nastopi na izjemno močnem turnirju serije WTA Premier v Pekingu. Po treh nizih ter 2 urah in 55 minutah je ugnala 25. igralko sveta Julio Goerges. Z nastopi v glavnem mestu Kitajske sta že končali Tamara Zidanšek in Katarina Srebotnik.

Polona Hercog in Julia Goerges sta si v Pekingu nasproti stali že drugič v manj kot dveh mesecih. V 8. medsebojnem obračunu avgusta letos v Torontu je po pravi drami do 6. zmage prišla Nemka, tokrat pa je svojo 3. zmago na medsebojnih dvobojih zabeležila Hercogova.

Mariborčanka je že v prvem nizu kar 3-krat odvzela servis Nemki in pri vodstvu s 6:5 celo servirala za zmago v prvem nizu. 25. igralka sveta se je takrat rešila in prvi niz dobila po podaljšani igri. Tudi v drugem nizu je zmagovalko odločil tie-break, v katerem je pri vodstvu s 4:2 bolje kazalo Nemki. Hercogova je uspela dobiti naslednje tri točke in kasneje tudi niz.

Že v drugem nizu je bila Hercogova izjemno uspešna po zadetem prvem servisu (18/21), s podobno uspešnostjo pa je nadaljevala tudi v tretjem nizu (16/19). V tretjem delu tekme je rešila vse tri žogice za ‘break’, sama pa izkoristila eno od štirih in prišla do zaslužene zmage.

Konec za ostali dve Slovenki

V 1. krogu glavnega dela turnirja v Pekingu se je poslovila Katarina Srebotnik, ki skupaj z Američanko Jennifer Brady ni našla pravega odgovora na igro dvojice Melichar N./Peschke K., še pred glavnim delom pa se je turnir končal za Tamaro Zidanšek. Konjičanka je v 1. krogu kvalifikacij proti Samanthi Stosur rešila zaključno žogico, v 2. kvalifikacijskem krogu pa je tako v prvem kot tudi drugem nizu zapravila nekaj žogic za niz in na koncu morala priznati premoč Američanki Christini McHale.