DP U18: Državna prvaka 15-letna Ela Plošnik in 17-letni Mak Miković (FOTO)

Mak Miković v finalu boljši od Vida Moharja, Ela Plošnik pa od Ane Lanišek.

V petek se je s štirimi finalnimi obračuni končalo državno prvenstvo za igralce do 18. leta starosti. Z naslovom državnega prvaka sta se okitila Ela Plošnik iz TK Murska Sobota in Mak Miković iz ŠD LTA. V dvojicah sta obe lovoriki romali v ŽTK Maribor.

Fotogalerija

Državno prvenstvo U18
(TK Triglav Kranj, pesek, zunaj)

Ob odsotnosti Matica Križnika, ki se te dni pripravlja na nastop na mladinskem Rolandu Garrosu, sta se v finalu mladinskega državnega prvenstva med seboj pomerila 1. nosilec turnirja Vid Mohar in nepostavljeni Mak Miković. Za oba je bil to drugi nastop v finalu državnih prvenstev, prvi v kategoriji U18. Miković je lani poleti postal državni prvak v kategoriji U16, medtem ko je Mohar prav tako lani na zimskem državnem prvenstvu v U16 v finalu moral priznati premoč Luki Videnoviću.

Prav Videnovića je Mohar tokrat premagal, da si je priigral finalno vstopnico. Miković je v spodnji polovici žreba v polfinalu po treh nizih strl odpor Nala Soka, najboljše pa prihranil za konec. V finalu ničesar ni prepustil naključju. Na celi tekmi je izgubil le dve igri in tako na 3. medsebojnem dvoboju na tekmah pod okriljem Tenis Slovenije zabeležil še 3. zmago.

V dvojicah sta se naslova državnih prvakov razveselila Paolo Angeli in Rocco Bukovec, ki sta bila v finalu s 6:1 in 6:3 boljša od Maxa Stolleckerja in Luke Videnovića.

Finale: Angeli P./Bukovec R. – Stollecker M./Videnović L. 6:1, 6:3

Tudi pri dekletih se državnega prvenstva ni udeležila najvišje uvrščena igralka na Tenis Slovenija lestvici, Ela Nala Milić, ki je zaigrala v kvalifikacijah mladinskega Rolanda Garrosa (več tukaj). Znova je na turnirju odlično nastopala zimska mladinska državna prvakinja in članska podprvakinja Ana Lanišek, katere pohod je v finalu zaustavila Ela Plošnik. 15-letna predstavnica TK Murska Sobota je tako naslovu državne prvakinje v kategorijah U12 in U14 dodala še naslov prvakinje v U18.

Na poti do naslova je Plošnik po vrsti premagala Ano Marinkovič, Karin Dirbnek, Julijo Bogatin, v polfinalu z 2:1 v nizih še leto dni mlajšo Zojo Peternel, za konec pa v finalu Ano Lanišek s 7:5 in 7:5. Ob Zoji je 3. – 4. mesto osvojila še Nala Kovačič, ki je prav tako drago prodala kožo proti Ani Lanišek, ob tem pa osvojila še naslov državne prvakinje v dvojicah. To ji je uspelo v paru s Pio Petelinšek, s katero je bila v finalu boljša od klubskih soigralk Beti Butine Jazbec in Lije Mumlek.