Davisov pokal: Nadal poskrbel za 6. slavje Španije

Agut je zmago zagotovo posvetil preminulemu očetu. (Foto: Twitter)

Španska izbrana vrsta je na krilih domačih navijačev postala prvi zmagovalec prenovljenega Davisovega pokala. Skupno je za Špance to 6. naslov v tem tekmovanju. V finalu so prvaki z 2:0 v zmagah ugnali reprezentanco Kanade.

Španski kapetan Sergi Bruguera je presenetil z izborom za prvo tekmo, ko je na teren poslal Roberta Bautisto Aguta, ki je pred dnevi doživel pravo tragedijo, saj je izgubil očeta.

Tokrat je dal proti Felixu Augerju Aliassimeu, ki je na drugi strani zamenjal utrujenega Vaska Pospisila, Španec dal vse od sebe. V prvem nizu je zmagovalca odločil tie-break, ki ga je Bautista Agut dobil s 7:3. V drugem je Agut povedel s 3:0, Kanadčan pa je takoj po ‘re-breaku’ za 2:3 znova izgubil svoj začetni udarec in se tako znašel v zaostanku z 2:4. Agut priložnosti za povratek Kanadčanu ni dal.

Zmago potrdil 1. igralec sveta

Tako v četrtfinalu kot tudi v polfinalu se je zgodilo, da je Rafael Nadal bil tisti, ki je moral reševati Španijo ob zaostanku z 0:1 v zmagah. Prvič je ugnal Diega Schwartzmana in nato svoje dodal še v dvojicah, nič drugače pa ni bilo v polfinalu, ko je najprej ugnal Dana Evansa, nato pa skupaj s Felicianom Lopezom ugnal še britansko navezo Murray J./Skupski N.

Tokrat je Nadalu nasproti stal Denis Shapovalov, ki je v tem tednu odigral kar 8 tekem. Mladi Kanadčan je namreč prav proti vsem državam, proti katerim se je Kanada pomerila, zaigral tako med posamezniki kot tudi v dvojicah.

Dvakrat do zdaj je Shapovalov Nadala že premagal, a tokrat ni šlo. Španec je prvi niz dobil s 6:3, v drugem pa zmago slavil po podaljšani igri. Tam je že povedel s 6:4 in imel “zicer” na mreži. Shapovalov je pravilno uganil namero Španca in ubranil prvo žogico za zmago, nato pa si v nadaljevanju celo sam priigral žogo za niz. Takrat se je rešil Nadal, ki je tretjo žogico za zmago vendarle izkoristil in slavje se je pričelo.