CH: Rola tudi na Kitajskem brez preboja v četrtfinale

Blaž Rola obstal v osmini finala. (Foto: Facebook/Blaž Rola Fans)

Slovenskemu tenisaču Blažu Roli se ni uspelo prebiti v četrtfinale nekaj več kot 54.000 ameriških dolarjev vrednega turnirja serije Challenger v Zhuhaiju. Usoden je bil njegov soigralec v konkurenci dvojic Španec Enrique Lopez-Perez.

Predvsem v prvem nizu je 28-letni Ptujčan zapravil lepo priložnost. Bil je boljši nasprotnik in si tako v 10. kot tudi 12. igri pri vodstvu s 5:4 oz. 6:5 na servis Španca priigral žogico za niz, a je ni uspel izkoristiti. Tenisača sta se nato pomerila v podaljšani igri, v kateri je Blaž Rola sprva pri zaostanku s 4:6 rešil dve žogici za niz, nato pa tie-break izgubil s 6:8.

V drugem nizu je Enrique Lopez-Perez hitro povedel s 4:0 in tekmo brez težave pripeljal do konca. Skupaj s Špancem je Rola dan pred tem nastopil tudi v konkurenci dvojic in po pravi drami izpadel že v 1. krogu.