CH: Rola po porazu izpadel iz elitne 200-terice

Blaž Rola znova obstal v osmini finala. (Foto: Facebook/Blaž Rola Fans)

Slovenskemu tenisaču Blažu Roli se tudi na četrtem letošnjem turnirju serije Challenger v Aziji ni uspelo prebiti v četrtfinale. V Zhangjiagangu ga je še drugič v karieri z 2:0 v nizih ugnal 21-letni Avstralec Marc Polmans.

Blaž Rola se je z Marcom Polmansom pomeril že aprila lansko leto, ko je na peščeni podlagi v Tallahasseeju izgubil z 0:6 in 3:6. Tokrat je bil obračun, ki se je igral na trdi podlagi v Zhanjiagangu precej bolj izenačen, znova pa se je zmage razveselil Avstralec.

V prvem nizu je zmagovalca odločil en sam “break”, ki je Polmansu uspel v 6. igri, ko je izkoristil drugo žogico za “break”, precej bolj pestro pa je bilo dogajanje v drugem nizu. Igralca v uvodnih 4 igrah nista uspela zadržati svojega začetnega udarca, nato pa sta bila uspešna vse do podaljšane igre.

Tam je do “mini breaka” kot prvi prišel Rola, ki je povedel s 3:1, a Ptujčan je nato izgubil 4 zaporedne točke in se znašel v zaostanku s 3:5. Kljub temu je pri zaostanku s 5:6 na svoj začetni udarec imel priložnost, da še malenkost podaljša obračun, a je naslednjo točko izgubil in bil primoran čestitati Avstralcu za zmago.

Ker je Blaž Rola lansko leto ob tem času prišel vse do finala turnirja serije Challenger v Qujingu, bo na ATP lestvici zaradi poraza v 2. krogu s ponedeljkom izgubil kar precej mest. Gibal se bo okoli 215. mesta.

ATP Challenger Zhangjiagang (Kitajska, $54,160, trda podlaga)