CH: Rola na Kitajskem po treh urah strl odpor Francoza

Blaž Rola po hudi borbi boljši od Francoza. (Foto: Facebook/Blaž Rola Fans)

Slovenski tenisač Blaž Rola je uspešno pričel s svojimi nastopi na nekaj več kot 54.000 ameriških dolarjev vrednem turnirju serije Challenger v Zhuhaiju. V 2 urah in 59 minutah je ugnal Francoza Baptista Crepatta, na svojega nasprotnika v osmini finala pa še čaka.

Tako kot v preteklem tednu v Yokohami, je Blaž Rola tudi tokrat uspel preskočiti prvo oviro v Zhuhaiju, s tem pa si je že zagotovil mesto v osmini finala. Naloga ni bila lahka, saj se je 424. igralec sveta Baptiste Crepatte izkazal za neugodnega nasprotnika.

24-letni Francoz je v prvem nizu na svoj začetni udarec klonil šele v 12. igri, ko je Blažu uspelo izkoristiti drugo žogico za niz. Ko je Ptujčan v drugem nizu že povedel s 4:2, je kazalo na dokaj prepričljivo zmago, a Francoz se je vrnil v igro in po treh ubranjenih žogicah za zmago v 12. igri niza kasneje v tie-breaku izsilil tretji niz. Tam je bilo napeto, a zmage se je na koncu po skoraj 3 urah vendarle zasluženo veselil Slovenec. Ta je bil bolj nevaren na servis nasprotnika, saj si je samo v 3. nizu priigral 12 žogic za “brejk” izkoristil pa le eno.

Možna nasprotnika Role v osmini finala sta Španec Enrique Lopez-Perez (252. igralec sveta) in Rudolf Molleker (180. igralec sveta).

Challenger Zhuhai (Kitajska, $54,160, trda podlaga)