CH: Prebujeni Rola melje v Las Vegasu!

Blaž Rola v Las Vegasu med najboljšimi štirimi. (Foto: zimbio.com)

28-letni Ptujčan Blaž Rola je kot vse kaže ob zaključku sezone ponovno ujel prave občutke. V Las Vegasu je danes zabeležil še tretjo zmago in se tako prebil v polfinale 50.000 ameriških dolarjev vrednega turnirja serije Challenger.

Tako kot Blaž Kavčič, ki v tem tednu uspešno nastopa na Kitajskem, tudi Blaž Rola ob zaključku letošnje sezone lovi povratek med najboljši 200 tenisačev na svetu. Zaenkrat je na odlični poti, saj je na turnirju serije Challenger v Las Vegasu po vrsti ugnal 129., 359. in nazadnje še 294. igralca sveta.

Tokrat je Ptujčanu premoč moral priznati 24-letni Francoz Mathias Bourgue, ki je prvi niz izgubil že po 33 minutah, lepo priložnost pa zapravil v drugem nizu. Rola je takrat namreč zaostajal s 3:5, nato pa se v zadnjem trenutku rešil in v naletu s kar 7:1 dobil tudi podaljšano igro.

Nova zahtevna naloga Blaža čaka v polfinalu, ko mu bo nasproti stal 29-letni Avstralec John-Patrick Smith, ki na ATP lestvici zaseda 235. mesto.  Tenisača se do sedaj v karieri med seboj še nista pomerila.