Ekspresno slovo Kavčiča od Tennesseeja

Blaž Kavčič. (Foto: Instagram)

Slovenskemu tenisaču Blažu Kavčiču se ni uspelo pridružiti Blažu Roli v 2. krogu turnirja serije Challenger v Knoxvilleu. 32-letnega Ljubljančana je v 1. krogu zaustavil Izraelec Edan Leshem.

Blaž Kavčič si je proti 412. igralcu sveta v celotnem obračunu le v eni servisni igri nasprotnika priigral žogico za ‘break’. Bilo je v 6. igri drugega niza, ko je Ljubljančanu uspel ‘re-break’ za 3:3. Lepa priložnost se je »Kaljutu« ponujala v 10. igri drugega niza, ko je ob vodstvu s 5:4 na servis Izraelca povedel z 0:30.

Edan Leshem se je tedaj rešil, po uri in 38 minutah igre pa dobil še podaljšano igro drugega niza in prišel do končne zmage s 6:2 in 7:6(2).

V Tennesseju bo v tem tednu nastopil še Blaž Rola, ki bo zaigral tako posamični konkurenci kot tudi v konkurenci dvojic. V 2. krogu se bo pomeril proti Italijanu Andrei Vavassoriju (416. igralec sveta).