Bila je že v polfinalu OP ZDA, zdaj je spoznala Juvanovo!

Kaja Juvan do prve zmage na turnirjih za Grand Slam. (Foto: Instagram)

Slovenska tenisačica Kaja Juvan je zabeležila prvo zmago na profesionalnem turnirju za Grand Slam. V Melbournu je v 1. krogu kvalifikacij za Odprto prvenstvo Avstralije po preobratu s 4:6, 6:4 in 7:5 ugnala nekdanjo 12. igralko sveta Yanino Wickmayer. Juvanova za preboj v glavni del turnirja potrebuje še 2 zmagi.

Leta 2009 se je prebila kar v polfinale Odprtega prvenstva ZDA, leto dni kasneje veljala za 12. igralko sveta, tokrat pa ni našla pravega orožja, kako zaustaviti slovensko “Magično dekle”. Kaja Juvan je po 2 urah in 4 minutah igre izločila Belgijko in naredila prvi korak k preboju v glavni del turnirja v Melbournu.

Zaključila s 4 zaporednimi osvojenimi igrami

V prvem nizu je bila Wickmayerjeva tista, ki ji je uspel preobrat. Kaja je namreč pri vodstvu s 4:3 servirala, vodila s 30:0, kasneje pa prvi niz izgubila s 4:6. Ključen trenutek drugega niza je bil, ko je 18-letni Ljubljančanki v 6. igri uspelo ubraniti “brejk” žogico, po izenačenju na 3:3, pa je tudi sama prišla do prve žogice za “brejk” v nizu in povedla s 4:3.

Po uro in 17 minutah sta igralki krenili v tretji niz, v katerem je Juvanova povedla s 3:1, kasneje pa se znašla v zaostanku s 3:5. Takrat je bila Belgijka le še 2 točki oddaljena od končne zmage, a Juvanova se je zbrala in uprizorila velik preobrat. V 12. igri je izkoristila 3. zaključno žogico se prebila v 2. krog.

Nasprotnico pozna

Kot druga bo Kaji nasproti stala Brazilka Beatriz Haddad-Maia, s katero se je Juvanova v letošnji sezoni že pomerila. 29. decembra se je zmae z 2:1 v nizih v kvalifikacijah turnirja serije WTA International veselila Brazilka.

OP Avstralije (Melbourne, A$29.687.000, trda podlaga), kvalifikacije (Ž)
1. krog: Juvan K. (Slo) – Wickmayer Y. (Bel/17) 4:6, 6:4, 7:5
2. krog: Haddad Maia B. (Bra) – Juvan K. (Slo) [četrtek, 10.1., ura še ni znana]