Bedene že tudi z mestom v glavnem delu turnirja v Dubaju

Tako kot v tem tednu, bo tudi v prihodnjem potekal turnir serije ATP 500 in sicer v Dubaju. Nekaj odpovedi je v žreb za glavni del turnirja uvrstilo tudi Aljaža Bedeneta, ki se bo v 1. krogu pomeril nekdanjemu igralcu elitne 10-erice Tomasu Berdychu. Naslov bo branil Roberto Bautista Agut.

V Dubaju Bedenetu žreb ni prizanesel. (Foto: Twitter)

Prvič po Odprtem prvenstvu Avstralije bo nastopil tudi Roger Federer, ki je v Dubaju naslov slavil že kar 7-krat, s čimer velja z naskokom za najtrofejnejšega. Švicar se bo v 1. krogu pomeril proti staremu znancu Philippu Kohlschreiberju, s katerim v dosedanjih 13 medsebojnih obračunih še ni izgubil.

Vloga 1. nosilca bo sicer v Dubaju pripadla Japoncu Keiju Nishikoriju, ki se bo za začetek pomeril s Francozom Benoitom Pairejem. Od igralcev iz elitne 10-erice v Dubaju pričakujejo še Marina Čilića, ki bo moral za napredovanje v 2. krog preskočiti vročega Gaela Monfilsa. Hrvat je bil prisoten tudi na žrebu in le-tega v hecu komentiral takole: “Dajmo ponoviti žreb.”

Bedene prvič proti Berdychu

V Dubaj naj bi iz Ria de Janeira pripotoval tudi Aljaž Bedene, ki sprva ni bil neposredno uvrščen v glavni del turnirja, a nekaj odpovedi mu je vseeno prineslo mesto med 64 udeleženci. V 1. krogu ga čaka težka naloga, saj mu bo nasproti stal nekdanji član elitne 10-erice in finalist Wimbledona iz leta 2010 Tomas Berdych. Aljaž se s Čehom do sedaj še ni pomeril, vloga favorita na trdi podlagi pa zagotovo pripada češkemu tenisaču. Ta sicer trenutno na ATP lestvici zaseda 71. mesto.

ATP 500 Dubai Duty Free Tennis Championships (ZAE, $2,736,845, trda podlaga, zunaj), 1. krog