Bedene v Dohi boljši od udeleženca Next Gen Finals
Najvišje uvrščeni slovenski tenisač Aljaž Bedene je odlično pričel z nastopi v koledarskem letu 2020. Še drugič v karieri se mu je uspelo prebiti v 2. krog turnirja serije ATP 250 v Dohi, tam pa ga čaka obračun s 55. igralcem sveta.

Aljaž Bedene se je v 1. krogu več kot milijon ameriških dolarjev vrednega turnirja serije ATP 250 v Dohi še drugič v karieri meril z 9 let mlajšim Mikaelom Ymerjem. Šved, ki si je mesto v glavnem delu turnirja priigral z odličnimi nastopi v kvalifikacijah, je Bedeneta septembra lani ugnal na turnirju serije Challenger v Orleansu, tokrat pa je bil boljši Slovenec.
Odločil delni izid 6:1
Sprva je sicer znova kazalo na zmago Ymerja, ki je v prvem nizu kot edini prišel do ‘breaka’. Bedene je odgovoril v zaključku drugega niza, ko si je pri vodstvu s 5:4 na servis Šveda priigral dve žogici za niz ter drugo tudi izkoristil.
Tretji niz je bolje pričel Ymer, ki je takoj prišel do ‘breaka’, a Bedene je bil tokrat pripravljen. Po 4 zaporednih osvojenih igrah je Ljubljančan povedel s 4:1 in nato brez večjih težav prednost zadržal do konca.
Prvič proti ruskemu Kazahstancu
Tudi v 2. krogu Bedeneta čaka obračun proti precej mlajšemu tekmecu. V sredo mu bo nasproti stal 22-letni Rus Alexander Bublik, ki na ATP turneji nastopa pod kazahstansko zastavo. Tenisača se do sedaj še nista pomerila, na ATP lestvici pa se malce višje nahaja Bublik, ki trenutno velja za 55. igralca sveta.
ATP 250 Doha (Katar, $1.325.200, trda podlaga, zunaj), posamezno
1. krog: Ymer M. (Šve/Q) – Bedene A. (Slo) 3:6, 6:4, 3:6
2. krog: Bedene A. (Slo) – Bublik A. (Kaz) [8.1.]
Dvojice
1. krog: Bedene A./Djere L. – Skupski K./Skupski N. [7.1.]

- Trener tenisa C: pridobite strokovni naziv in začnite svojo trenersko pot - 17 avgusta, 2026
- WTT i-Vent Branik Open: Zadnji letošnji turnir serije WTT v Sloveniji - 17 avgusta, 2026
- [PRILOŽNOST ZA VSE, KI ŽELITE STOPITI NA TRENERSKO POT] Prijavite se na usposabljanje za pomočnika teniškega trenerja - 12 avgusta, 2026
- Trener tenisa C: pridobite strokovni naziv in začnite svojo trenersko pot - 17 avgusta, 2026
- WTT i-Vent Branik Open: Zadnji letošnji turnir serije WTT v Sloveniji - 17 avgusta, 2026
- [PRILOŽNOST ZA VSE, KI ŽELITE STOPITI NA TRENERSKO POT] Prijavite se na usposabljanje za pomočnika teniškega trenerja - 12 avgusta, 2026