Bedene se je v Buenos Airesu rešil primeža domačina

Aljaž Bedene proti Andreozziju ujel zadnji vlak. (Foto: zimbio.com)

Slovenski tenisač Aljaž Bedene na turnirju serije ATP 250 v Buenos Airesu brani lanskoletno mesto finalista. Letošnjo izvedbo turnirja v glavnem mestu Argentine je Ljubljančan pričel uspešno, a pot do zmage proti domačinu Guidu Andreozziju je bila vse prej kot lahka.

Aljaž Bedene letos v Buenos Airesu brani 150 ATP točk in kaj lahko bi se naredilo, da ne bi uspel ubraniti niti ene. Najvišje uvrščeni slovenski tenisač je tokrat v 1. krogu proti Argentincu Guidu Andreozziju vendarle pokazal, zakaj je že nekaj let standardni član elitne 100-terice in v ključnih trenutkih zaigral najbolje.

Argentinec, ki na ATP lestvici zaseda 74. mesto, je prvi niz dobil s 6:1, tudi v drugem pa bil na odlični poti, saj se je prikopal do prednosti s 4:2. Aljažu je v 8. igri drugega niza uspel “ribrejk”, pri rezultatu 4:4 pa je rešil dve vezani žogici (15:40) za nov “brejk” Argentinca. Drugi niz je šel v podaljšano igro, kjer je zmagovalca odločil en sam “minibrejk”, le-ta pa je v drugi točki pripadel Slovencu.

Po Argentincu Argentinec

V tretjem nizu je Bedene drvel proti zmagi, ki mu v 2. krogu prinaša obračun proti še enemu domačinu. Na papirju bo težjega nasprotnika od Andreozzija predstavljal Diego Schwartzman, a tudi nizkoraslega Argentinca Aljaž lahko premaga. To je nenazadnje lani dokazal prav v Buenos Airesu, ko je dobil četrtfinalni obračun z 2:0 v nizih.