ATP Toronto: Tsitsipas si je podaril darilo za rojstni dan, Isner preseneča z vrhunsko igro

Stefanos Tsitsipas (Foto © Peter Staples/ATP Tour)

Velika zmaga s 6:3 in 6:2 pa je prišla na prav poseben dan – to je bil njegov rojstni dan! Tsitsipas je dopolnil 23 let s tem, da si je prislužil mesto v četrtfinalu. Naslednji ga čaka Casper Ruud, ki je izločil Dušana Lajovića s 6:4 in 6:3.

Presenetil Isner

Američan je podaljšal niz na 8 dobljenih tekem. Brez poraza pa ostaja tudi proti Andreyju Rublevu. Tokrat ga je ugnal s 7:5 in 7:6 za mesto v četrtfinalu Toronta.

Isner je zmagal na turnirju v Los Cabosu, in sicer v konkurenci dvojic (in Hach Verduo) in pa dvignil lovoriko v Atlanti. V Torontu je dosegel še osmo zmag, tokrat brez izgubljenega niza.

Medvedev premagal Duckwortha

Rus bo iskal maščevanje proti Hubertu Hurkaczu, ki ga je ugnal v Wimbledonu. Prvi nosilec nadaljuje z dobrimi predstavami. S 6:2 in 6:4 je izločil Avstralca, zdaj pa bo iskal nov vrhunski rezultat, kot je bil finale izpred dveh let. Hurkacz je premagal Nikoloza Basilashvilija.