ATP London: Branilec naslova Lopez boljši od Goffina

Feliciano Lopez se morda res bliža upokojitvi, a še vedno igra odlično, kar je dokazal danes z zmago proti Davidu Goffinu. Belgijec ni mogel zaustaviti naleta Španca, ki je specialist za travnato podlago. Branilec naslova je začel s 6:3, 6:7 in 6:3.

Španski levičar si je priboril prvo zmago v štirih srečanjih proti Davidu Goffinu. Pri tem mu je zagotovo pomagalo travnata podlaga, kjer do izraza pride njegov uničujoč začetni udarec. Zabeležil jer kar 88 odstotkov točk na prvi servis, v 1 uri in 49 minutah pa je izkoristil tudi prav vsako izmed treh brejk priložnosti. Recept za zmago na zeleni podlagi.

Lopez sedaj v Londonu drži statistiko zmag in porazov 21-11, na travi letos pa je 3-1. Prišel je do četrtfinala prejšnji teden v Halleju, kjer je izgubil proti Nicku Kyrgiosu. 31-letnik zmaga približno dve tretjini tekem, ki jih odigra na zelenicah.