Daniil Medvedev (Foto: ATP)

Srbski teniški zvezdnik Novak Đoković je začel 373. teden na vrhu lestvice ATP, prihodnji teden pa ga bo prehitel Rus Daniil Medvedev, ki trenutno zaseda drugo mesto. Španski as Rafael Nadal je napredoval za eno mesto po 14. naslovu na Odprtem prvenstvu Francije.

Đoković bo v ponedeljek, 13. junija, predal mesto najbolje uvrščenega teniškega igralca. Ta teden bo 35-letni Srb še ostal v vodstvu z 8770 točkami, saj se je v letu 2021 Roland Garros zaključil teden dni kasneje. Posledično bodo točke z lanskega turnirja črtali naslednji ponedeljek.

Srb bo tako izgubil točke, potem ko ni uspel ubraniti naslova na OP Francije. Đoković je na vrhu lestvice ATP sicer začel že 373. teden. V absolutnem merilu bo moral na lov na Nemko Steffi Graf, ki je bila na čelu lestvice WTA 377 tednov, od naslednjega tedna še malce počakati.

Na četrto mesto lestvice je napredoval Nadal, ki ima 1245 točk zaostanka za Đokovićem. Na lestvici je ta teden med deseterico dve mesti pridobil Norvežan Casper Ruud, ki je zdaj šesti. Prehitel je Španca Carlosa Alcaraza in Rusa Andreyja Rubleva, ki sta izgubila po eno mesto.

Najboljši Slovenec je ostal Aljaž Bedene, ki je po uvrstitvi v tretji krog Rolanda Garrosa pridobil 33 mest in je zdaj 161. Blaž Rola ostaja med 300 najboljšimi na 295. mestu.