ATP Dubaj: Rublev ustavil pohod Veselyja

Andrey Rublev (Foto: IMG Tennis | Twitter)

Rus Andrey Rublev je zmagovalec teniškega turnirja serije ATP v Združenih arabskih emiratih v Dubaju z nagradnim skladom 2,95 milijona ameriških dolarjev. V finalu je s 6:3, 6:4 premagal 123. igralca lestvice ATP Čeha Jirija Veselyja in osvojil jubilejno deseto lovoriko v karieri.

Andrey Rublev do desetega naslova (Foto: IMG Tennis | Twitter)

Rublev, drugi nosilec turnirja, je tokrat lažje kot na zadnjih treh tekmah v Dubaju, ko je vselej potreboval tri nize, ugnal svojega tekmeca in za drugo lovoriko v sezoni (Marseille pretekli konec tedna) potreboval vsega uro in 21 minut. Veselyju je v prvem nizu odvzel servis v četrti igri, v drugem pa je za zmago potreboval dva “breaka”, Veselyju pa je uspel le eden.

Moskovčan, ki se je med turnirjem večkrat izrekel proti vojaškim spopadom v Ukrajini, je v 15. finalu desetič slavil, Vesely pa je v četrtem finalu izgubil drugič.

Nazadnje je bil najboljši v indijskem Puneju pred dvema letoma, na turnirju v Dubaju pa je v četrtfinalu izločil Srba Novaka Đokovića ter s tem Rusu Daniilu Medvedevu omogočil ponedeljkov skok na vrh lestvice ATP.