Osaka ubežala mrčesu, Svitolini in vrgla rokavico Kvitovi

Japonka Naomi Osaka nadaljuje s predstavami, ki so jo krasile zaključku lanske sezone, ko je osvojila Odprto prvenstvo ZDA. Po zmagi nad Ukrajinko Elino Svitolino je sedaj le še dve zmagi oddaljena, da se do lovorike prebije tudi na Odprtem prvenstvu Avstralije.

Naomi Osaka se je tokrat borila proti Svitolini in mrčesu. (Foto: Getty Images)

Bolj kot gre turnir v Melbourneu proti koncu, boljša forma krasi komaj 21-letno Naomi Osako. Japonka je tokrat v boju dveh tenisačic, ki sta se borili tudi za to, da po Odprtem prvenstvu Avstralije zavzameta položaj 1. igralke sveta, ugnala Ukrajinko Elino Svitolino.

V prvem nizu je prvih 5 iger minilo brez “brejkov”, v drugi polovici niza pa je bilo vse popolnoma drugače. Ko je Japonka uspela povesti s 3:2, nobeni izmed tenisačic ni več uspelo obdržati igre na svoj začetni udarec, kar je ob 4. izkoriščeni žogici za niz v 10. igri pomenilo konec prvega niza. Z rezultatom 6:4 ga je dobila Japonka.

Drugi niz je minil povsem po željah Osake, ki je ekspresno povedla s 5:0. Svitolini ni pomagal niti zdravniški premor ob zaostanku z 0:3, v zaključku tekme uspela preprečiti vsaj to, da ji Japonka ni zavezala kravate.

Vodilna na “live” WTA lestvici

Naomi Osaka je s četrtfinalno zmago prišla do nove velike bere točk, ki so je na “live” WTA lestvici izstrelile na trenutno 1. mesto. Tam je Japonka prehitel Petro Kvitovo, ki se je prav tako uspela prebiti v polfinale. Čehinja se bo tam pomerila proti Danille Collins, Osaki pa bo nasproti stala Karolina Pliškova.

OP Avstralije (Melbourne, A$ 60.000.000, trda podlaga), posamezno (Ž), četrtfinale
Williams S. (Zda/16) – Pliškova Ka. (Češ/7) 4:6, 6:4, 7:5
Osaka N. (Jap/4) – Svitolina E. (Ukr/6) 6:4, 6:1

Kvitova (Češ/8) – Barty A. (Avs/15) 6:1, 6:4
Pavlyuchenkova A. (Rus) – Collins D. R. (Zda) 6:2, 5:7, 1:6