AO: Bila sta na odlični poti, a bolečine so bile prehude

Gulbis je že pred OP Avstralije kazal dobro pripravljenost, a tokrat ga je zaustavila poškodba. (Foto: zimbio.com)

Tako kot v vsakem športu, tudi v tenisu nikoli ni zaželeno, da se tekma za igralca zaključi še preden jo je dejansko konec. Po navadi to pomeni poškodbo. Še toliko težje je tenisaču oz. tenisačici, ki tekme ne more nadaljevati, pa čeprav je rezultatsko gledano v dobrem položaju.

Prav takšno smolo je v uvodnem kolu Odprtega prvenstva Avstralije imel Ernests Gulbis. Latvijec je dobro pripravljenost kazal že na turnirju serije ATP 250 v Puneu, odlično pa je začel tudi obračun v Melbourneu proti Stanu Wawrinki.

Gledalci so lahko uživali v t.i. “power” tenisu, v katerem pa je celo prednjačil Latvijec. Slednji je prvi niz dobil s 6:3, a že takoj na začetku drugega niza dal vedeti, da je začutil bolečino v hrbtu. Ta ga je najbolj ovirala pri serviranju, že nekaj iger kasneje pa postala prehuda, da bi lahko nadaljeval z igro.

Za Latvijca je bila to že druga smola na zadnjih treh turnirjih za Grand Slam. Pred tem je lansko leto v Wimbledonu v dobrem položaju nerodno padel proti Keiju Nishikoriju in kasneje v bolečinah zaključil tekmo s porazom.

Konec tudi za Avstralca

Prav tako kot Latvijcu, je bil na odlični poti k dobremu rezultatu tudi Thanasi Kokkinakis. Avstralec je dobil prvi niz proti Japoncu Taru Danielu, nato pa zaradi bolečin v prsih obračun predal. Na pragu senzacije je bil tudi 23-letni poljski kvalifikant Kamil Majchrzak, ki prav tako ni uspel zaključiti obračuna proti Nishikoriju.

Predčasno so z obračuni v 1. krogu OP Avstralije zaključili še Jaume Munar, Malek Jaziri, Vera Lapko in Andrea Petkovic.