Anali Kočevar in Tilen Kovač v Velenju do krstnega naslova v članski kategoriji

Tilen Kovač (na fotografiji desno) v finalu boljši od Bezjaka.

Na igriščih ŠTK Velenje se je v nedeljo zaključilo Telemach člansko odprto prvenstvo Velenja. V obeh finalih so odločale malenkosti, naslova pa sta se na koncu razveselila Tilen Kovač iz TK Terme Ptuj in Anali Kočevar iz TK Spin Medvode.

V Velenju se je na Telemach članskem odprtem prvenstvu v moški konkurenci predstavilo 13 igralcev. Brez večjih težav se je v finale prebil 1. nosilec turnirja Gašper Bezjak (ŽTKMB), ki pa ni uspel preskočiti zadnje ovire. V finalu mu je nasproti stal Tilen Kovač (PTUJ), ki je z rezultatom 8:6 v podaljšani igri najprej dobil izjemno izenačen prvi niz, po tem, ko je drugega dobil s 6:3, pa se je lahko začel veseliti svoje prve turnirske zmage v članski kategoriji.

Kot edini na turnirju je niz Kovaču odvzel Matic Sotler (BREŽI), ki je v četrtfinalu klonil s 3:6, 6:3, in 2:6. V polfinalu je Kovač s 6:3 in 6:4 premagal Jako Protiča Žaklja (BR-MB).

Kovač T. – Sotler M. 6:3, 3:6, 6:2
Protič Žakelj J. – Mileusnić G. F. 6:3, 7:6(3)

Polfinale
Bezjak G. – Javoršek S. 6:1, 6:2
Kovač T. – Protič Žakelj J. 6:3, 6:4

Finale: Kovač T. – Bezjak G. 7:6(6), 6:3

Tudi v ženski konkurenci smo dobili novo zmagovalko članskega turnirja. To je postala Anali Kočevar (TKMED), ki je v izjemno izenačenem finalu strla odpor 1. nosilke turnirja Hane Bečirovič Novak (ŽTKMB). Zmagovalko je odločil tretji niz, ki ga je Kočevarjeva dobila s 7:5.

Anali Kočevar po zmagi nad Hano Bečirovič Novak do krstnega članskega naslova.

Na poti do naslova je Anali brez izgubljene igre premagala še Piko Doberlet (TR-KR), v polfinalu pa s 6:0 in 6:4 drugo nosilko turnirja Pijo Brglez (BR-MB).