11 let mlajši Hrvat v Franciji porazil Kavčiča

Blaž Kavčič. (Foto: Instagram)

Slovenski tenisač Blaž Kavčič je na turnirju serije Challenger v Franciji zabeležil tretji zaporedni poraz. Po 2 urah in 21 minutah ga je v 1. krogu zaustavil Hrvat Borna Gojo.

Po uspešnem vstopu v novo sezono, ko se je v Novi Kaledoniji prebil do četrtfinala, je Blaž Kavčič v nadaljevanju sezone zabeležil 4 zmage in 5 porazov. Tretjega zaporednega mu je zadal 11 let mlajši Hrvat Borna Gojo, ki je po 2 urah in 21 minutah obračun dobil s 6:3, 4:6 in 7:6(4).

Gojo je po slabi uri igre že vodil s 6:3 in 2:0, Kavčič pa je v nadaljevanju obračuna zbral dovolj moči, da je izsilil tretji niz. Tam si je na poti do podaljšane igre kot edini priigral ‘break’ priložnost, ki pa je ni uspel izkoristiti. V tie-breaku je bil bolj zbran Hrvat, ki je najprej povedel s 4:1, na koncu pa slavil zmago s 7:4.

Lansko leto ob tem času Kavčič ni nastopil, kar pomeni da na ATP lestvici po vsej verjetnosti ne bo izgubil večjega števila mest.