Živa Falkner četrtfinalistka OP Avstralije

Živa Falkner še do druge zmage v konkurenci dvojic. (Foto: zivafalkner.com)

V noči iz ponedeljka na torek so se na Odprtem prvenstvu Avstralije na teren podale 3 Slovenke. S tekmovanjem sta zaključili Andreja Klepač v mešanih dvojicah in Pia Lovrič v mladinski konkurenci, v boju za vrhunski rezultat pa še naprej ostaja Živa Falkner.

Zadnje slovensko upanje v članski konkurenci je predstavljala Andreja Klepač, ki je bila v konkurenci mešanih dvojic v 2. krogu pred izjemno težko nalogo. Koprčanki in Francozu Eduardu Roger-Vasselinu sta namreč nasproti stala lanskoletna zmagovalca Roland Garrosa in Wimbledona, Latisha Chan in Ivan Dodig.

Hrvat, ki izjemno nastopa tudi v konkurenci moških dvojic, je skupaj s Tajvanko dobil prvi niz s 6:3, a slovensko-francoska naveza je uspela izsiliti odločilni tretji niz. Tam sta Chanova in Dodig hitro povedla s 5:1, a Andreji in Eduardu je rezultat uspelo poravnati na 6:6. V zaključku sta bolje odigrala Tajvanka in Hrvat, ki sta tretji niz dobila z rezultatom 10:8 in si tako priborila mesto v četrtfinalu.

Falknerjeva se bo borila za polfinale

V Melbourneu je v noči iz ponedeljka na torek potekalo tudi ogromno dvobojev v mladinski konkurenci. Kar dve tekmi je odigrala Pia Lovrič, ki v posamični konkurenci ni uspela presenetiti 2. nosilke Robin Montgomery, tesen poraz pa je zabeležila tudi v konkurenci parov. Tam v igri za vrhunski rezultat še naprej ostaja Živa Falkner, ki je z Matildo Mutavdžić uprizorila nov izjemen preobrat in se prebila med najboljših 8.

OP Avstralije (Melbourne, A$32.505.000, trda podlaga, zunaj), dvojice (meš)
1. krog: Klepač A./Roger-Vasselin E. – Flipkens K./Melzer J. 6:2, 6:3
Osmina finala: (6)Chan L./Dodig I. – Klepač A./Roger-Vasselin E. 6:3, 4:6, 10:8