Akira Santillan ni imel "živcev" za 3. niz. (Foto: Twitter)

Na enem izmed turnirjev serije Challenger je znova prišlo do bizarnega prizora. Tokrat se je zgodilo na Japonskem, v obračunu 1. kroga, ko je Avstralec Akira Santillan igrišče zapustil pri rezultatu 1:1 v nizih.

Akira Santillan ni imel “živcev” za 3. niz. (Foto: Twitter)

Na turnirjih serije Challenger se v zadnjem času dogajajo vse bolj bizarne reči. Pred kratkim smo poročali o diskvalifikaciji Američana Michaela Mmoha, zdaj pa se je predčasno odločil zapustiti igrišče Akira Santillan.

Na Japonskem rojeni 22-letni Avstralec je proti Rusu Teymurazu Gabashviliju izgubil drugi niz in nemudoma zapustil igrišče. To ne bi bilo nič nenavadnega, če bi Santillan izgubil tudi prvi niz, a ga ni!

Gabashvili je tedaj rezultat v nizih ‘šele’ izenačil na 1:1, Santillan pa je povsem izgubil živce in se najprej spravil na lopar, nato pa se odločil, da zapusti igrišče. Rokoval se je s sodnikom, zmaga pa je šla v roke Gabashvilija.