V Linzu hitro slovo Hercogove, Srebotnikova uspešna

Polona Hercog Doho zapušča brez zmage. (Foto: Instagram)

Slovenska tenisačica v dvorani v Linzu ni našla pravih občutkov. Na turnirju serije WTA International jo je prepričljivo, s 6:1 in 6:1, po vsega 51 minutah igre ugnala Hrvatica Donna Vekić. Uspešno je z nastopi pričela Katarina Srebotnik, v sredo pa se bo na teren podala še Dalila Jakupović.

Polona Hercog. (Foto: Instagram)

Polona Hercog in Donna Vekić sta si v Linzu sploh prvič v karieri stali nasproti. Hrvatica, ki sicer na WTA lestvici zaseda 21. mesto, je potrdila odlično formo in dvoboj zaključila hitreje kot v uri igre.

Hercogova nikakor ni našla pravih občutkov na svoj začetni udarec, kar dokazuje tudi odstotek zadetih prvih servisov (51 %). V celotnem obračunu si ni uspela priigrati žogice za ‘break’, sama pa je rešila le 1 od 6 (17 %).

Srebotnikova prekinila niz 8 zaporednih porazov

V Linzu ob Hercogovi nastopata še Katarina Srebotnik in Dalila Jakupović. Prva je skupaj z Nemko Lauro Siegemund, ki je v kvalifikacijah izločila Kajo Juvan, že prišla do uvodne zmage in tako prekinila niz kar 8 zaporednih porazov.

Jakupovićeva bo tudi v Avstriji združila moči z Američanko Sabrino Santamario, s katero je pred kratkim v Taškentu prišla vse do finala.