Turnir v Londonu se ni pričel po željah Federerja

Roger Federer bo vtis poizkušal popraviti na drugih dveh tekmah. (Foto: zimbio.com)

Zaključni turnir najboljše osmerice v Londonu se je komajda pričel, Roger Federer pa se je že znašel v izjemno težkem položaju. Švicar je namreč v svojem prvem obračunu z 0:2 v nizih klonil proti Japoncu Keiju Nishikoriju in si spodrsljaja v nadaljevanju turnirja ne bo več smel privoščiti. Na drugi tekmi do zmage Kevin Anderson.

Roger Federer je v obračunu proti Keiju Nishikoriju veljal za favorita, a tega na igrišču ni uspel potrditi. Vloga favorita je Švicarju pripadala iz večih razlogov. V Londonu je dvakrat že zmagal, v medsebojnih obračunih proti Japoncu vodil 7:2, od tega dobil zadnjih 5 dvobojev, Japonec pa je med drugim po turnirju v Parizu namignil, da v O2 Areni morda celo ne bo zaigral.

V prvem nizu si nobeden izmed igralcev ni uspel priigrati žogice za “brejk”, igralca pa sta se za zmago pomerila v podaljšani igri. Malo pred tem je sicer kazalo, da bi lahko Federer prvi niz dobil že pred tie-breakom, a je Nishikori na svoj začetni udarec po zaostanku z 0:30 dobil 4 zaporedne točke in rezultat poravnal na 6:6. V podaljšani igri je Švicar grešil preveč in prvi niz tudi izgubil.

Švicar obžaluje zapravljeno prednost

Takoj na začetku drugega niza je Rogerju po dvojni napaki Japonca uspel prvi “brejk”, a Kei je odgovor pripravil že v naslednji igri. Do ključne prednosti je Nishikori prišel v 6. igri drugega niza, ko je po novem “brejku” povedel s 4:2 in nato prednost zadržal do konca.

Zdi se mi, da sva v prvem nizu oba imela težave. Morda sem imel nekaj več priložnosti kot on. V drugem nizu sem se začel počutiti bolje. Mislim, da sva se oba. Nivo igre se je dvignil, a žal nisem uspel zadržati prednosti, ki sem si jo priigral takoj ob začetku. Mislim, da je bil to ključni trenutek, torej tistih 10 minut v zaključku prvega niza in do rezultata 1:1 v drugem nizu.

Federer si spodrsljaja v nadaljevanju rednega dela tekmovanja ne bo več smel privoščiti. Kot naslednji ga čaka Dominic Thiem, ki je prvi obračun prav tako izgubil z 0:2 v nizih. Od Avstrijca, ki je imel v drugem nizu tudi dve žogici za izenačenje na 1.1 v nizih, je bil boljši Kevin Anderson.