Šok za Sereno Williams že v 3. krogu Melbourna

Serena Williams (Foto: WTA)

Prva dama ženskega tenisa Serena Williams je senzacionalno izpadla v tretjem krogu odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu in končale upe na rekorden 24. naslov za grand slam. Ameriško zvezdnico, ki je v drugem krogu izločila Slovenko Tamaro Zidanšek, je v tretjem zaustavila Kitajka Wang Qiang, šele 27. nosilka.

Osemintridesetletnica, sicer sedemkratna zmagovalka v Melbournu, je s 4:6, 7:6 (2) in 5:7 izgubila proti 28-letni kitajski tekmici, ki je prikazala zelo zanesljivo predstavo z le malo neizsiljenimi napakami.

“Danes sem enostavno naredila preveč napak, da bi me lahko imenovali profesionalna športnica,” je dejala Serena Williams po dvoboju.

Williamsova se je sicer pri zaostanku za niz in odvzem servisa vseeno vrnila v igro v drugem nizu in končno odvzela tekmici začetni udarec, ko je Wangova servirala za zmago pri 5:4, ter izsilila odločilni, tretji niz.

A nato je Američanka izgubila svoj servis pri 5:6 v tretjem in podelila tekmici vstopnico za preboj med 16 najboljših igralk, sama pa se je prvič po letu 2006 poslovila že v tretjem krogu OP Avstralije.

Williamsova je bila prva favoritinja na stavnicah za letošnji naslov v Melbournu, a je naletela na (preveč) odločno Wangovo, ki je na njunem edinem medsebojnem obračunu pred tem lani osvojila le eno igro. V četrtfinalu OP ZDA jo je namreč Williamsova po le 44 minutah igre premagala s 6:1 in 6:0.

“Moja ekipa je verjela vame, vedno je vedela, da tudi meni lahko uspe preboj. Po porazu na OP ZDA sem trdo delala in danes se lahko le zahvalim trenerski ekipi,” je dejala Kitajka.