Simon v četrtem poizkusu prvič zaustavil Bedeneta

Aljaž Bedene med najboljših 16 v Dubaju. (Foto: Twitter)

Slovenskemu tenisaču Aljažu Bedenetu se na turnirju serije ATP 25o v Marseilleu ni uspelo še tretjič v letošnji sezoni prebiti v četrtfinale. V tekmi 2. kroga je Ljubljančan v četrtem medsebojnem obračunu prvič moral priznati premoč domačinu Gillesu Simonu.

Aljaž Bedene tudi v Marseilleu potrjuje odlično formo. (Foto: Twitter)
Aljaž Bedene ostal brez četrtfinala v Marseilleu. (Foto: Twitter)

Uro in 52 minut je trajal uvodni obračun četrtkovega razporeda v Marseilleu, kjer se je na koncu svoje prve zmage nad tekmecem veselil Gilles Simon, sicer zmagovalec turnirja v Marseilleu v letih 2007 in 2015. Bilo je 7:6(8) in 6:4. Bedene je tekmo zaključil z 11 asi in 1 dvojno napako, Simon je prispeval 4 ase.

Le točko oddaljen od zmage v 1. nizu

Aljaž Bedene, ki je pred tem dobil vse tri medsebojne obračune proti Francozu, je tudi tokrat obračun pričel obetavno. Hitro je povedel s 4:2, v 8. igri pa pri vodstvu s 4:3 zapravil prednost 30:0 in klonil ob prvi ‘re-break’ žogici nasprotnika. V 12. igri je Bedene ubranil žogico za niz Francoza, v podaljšani igri pa je Ljubljančan sam imel svojo priložnost. Vodil je s 6:4 in imel na voljo svoj začetni udarec, a niza ni uspel zaključiti. Simon je sprva izid poravnal na 6:6, po menjavi strani pa dobil še preostali 2 točki in se veselil zmage v prvem nizu.

V drugem nizu je bila usodna že uvodna igra, ki jo je Simon na servis nasprotnika dobil kljub temu, da je Aljaž že vodil s 40:0. V nadaljevanju obračuna Simon priložnosti za povratek Bedenetu ni ponudil.

Sledil bo padec po ATP lestvici

Kljub temu, da je Bedene v Marseilleu prišel do velikega skalpa, ko je na kolena spravil Karena Khachanova, bo s ponedeljkom na ATP lestvici izgubil nekaj mest. V Marseilleu je osvojil 20 ATP točk, iz lanskega turnirja v Riu de Janieru, kjer je prišel vse do polfinala, pa jih je branil 180. Na novi lestvici bo Bedene po vsej verjetnosti zasedal mesto od številke 61 do 65.

ATP 250 Open 13 Provence, Marseille (Francija, $691.880, trda podlaga, zunaj), posamezno
1. krog: Bedene A. (Slo) – Khachanov K. (Rus/5) 4:6, 6:4, 7:5
2. krog: Simon G. (Fra) – Bedene A. (Slo) 7:6(6), 6:4