Serena odpor Zidanškove strla po uri in 18 minutah

Tamara Zidanšek

Tamara Zidanšek za napredovanje v glavni del turnirja potrebuje še eno zmago. (Foto: Twitter)

Druga najvišje uvrščena slovenska tenisačica Tamara Zidanšek v svojem prvem medsebojnem obračunu ni uspela presenetiti Američanke Serene Williams. 7-kratna zmagovalka turnirja v Melbourneu je za zmago s 6:2 in 6:3 potrebovala uro in 18 minut.

Zidanškova je v drugem nizu nudila dostojen odpor. (Foto: Twitter)

Obračun se je začel povsem po notah izkušene Američanke. 38-letna Serena Williams je takoj prišla do ‘breaka’, ko je v 5. igri izkoristila še eno ‘break’ žogico in povedla s 4:1, je bilo jasno, da je prvi niz odločen. Zidanškova je v tem delu obračuna naredila 2 dvojni napaki, ni pa ji uspelo izkoristiti edine ‘break’ žogice, ki si jo je priigrala v 4. igri obračuna.

Iz 0:40 dvakrat do igre

Precej bolj izenačeno in napeto je bilo v drugem nizu. Williamsova je na vsak način želela streti odpor Konjičanke, a ta je kar v dveh zaporednih servisnih igrah uspela rešiti zaostanek 0:40. Pri vodstvu s 3:2 je navdušila z nekaj izjemnimi potezami in si celo sama priigrala tri žogice za ‘break’. Serena v ključnih trenutkih napake ni napravila, po izenačenju na 3:3, pa je v 7. poizkusu vendarle izkoristila ‘break’ žogico v drugem nizu.

Še drugo leto zapored se je tako pot Zidanškove na OP Avstralije končala v 2. krogu. Lani jo je porazila kasnejša zmagovalka Naomi Osaka. Bo šla tokrat do konca Serena?

OP Avstralije (Melbourne, $22,756,069, trda podlaga, zunaj), posamezno (Ž), 1. krog
Zidanšek T. (Slo) – Han N. (Kor) 6:3, 6:3
Hercog P. (Slo) – Peterson R. (Šve) 6:3, 6:3
Juvan K. (Slo) – Yastremska (Ukr) 1:6, 1:6