Roli do polfinala v Knoxvilleu zmanjkala ena točka

Blaž Rola. (Foto: Instagram)

Slovenski tenisač Blaž Rola je bil na turnirju serije Challenger v Knoxvilleu izjemno blizu preboja v polfinale. Proti 1. nosilcu turnirja Tommyju Paulu mu je manjkala le še ena točka, a na koncu se je napredovanja med najboljše 4 veselil Američan.

Blaž Rola, trenutno 139. igralec sveta, je četrtfinalni obračun pričel izjemno. Proti 90. igralcu sveta Tommyju Paulu je prvi niz dobil po vsega 27 minutah in to z rezultatom 6:2. Američan je v drugem nizu odgovoril  na podoben način in po 28 minutah igre v drugem nizu rezultat poravnal na 1:1.

Najprej žogico za zmago rešil Rola

Sledil je napet tretji niz, kjer ni šlo brez dramatičnega zaključka. Bolj je bil na servis nasprotnika nevaren Američan, ki si je že v 1. in 3. igri tretjega niza priigral žogico za ‘break’, a Rola se je tedaj rešil.

V 7. igri tretjega niza je Paul vendarle prišel do ‘breaka’ in imel kasneje pri vodstvu s 5:3 na voljo že tudi žogico za zmago. Rola se je dobro odzval, zaostanek najprej znižal na 4:5, nato pa v 10. igri prišel do ‘re-breaka’. Pri vodstvu s 6:5 je imel Ptujčan na voljo celo žogico za zmago, a jo je Američan ubranil.

V podaljšani igri sta bila tenisača poravnana do rezultata 4:4, nato pa je do ključnega mini ‘re-breaka’ prišel Američan. Rola si je s prebojem v četrtfinale priigral 15 ATP točk in 1.460$ denarne nagrade.