Rola na Prvenstvu Vzhodne Evrope do druge zmage, prvič uspešen tudi Bedene

Slovenca uspešna v 2. kolu Prvenstva Vzhodne Evrope.

Slovenska tenisača Aljaž Bedene in Blaž Rola sta bila v drugem tekmovalnem dnevu na Prvenstvu Vzhodne Evrope v Beogradu 100-odstotna. Bedene je povsem nadigral domačina Filipa Stipića in tako ohranil možnosti za napredovanje, zelo blizu uvrstitve v drugi del tekmovanja pa je tudi Rola, ki po dveh odigranih tekmah še ne pozna poraza.

Najvišje uvrščeni slovenski tenisač Aljaž Bedene si poraza po uvodnem spodrsljaju proti Sergiyju Stakhovskemu ni več smel privoščiti. Tokrat mu je nasproti stal 12 let mlajši domačin Filip Stipić, ki Ljubljančanu ni bil kos in obračun končal pri eni sami osvojeni igri. Ekspresni Bedene je za zmago s 6:1 in 6:0 potreboval vsega 53 minut.

Maraton Roli

Zelo blizu napredovanja v drugi del tekmovanja je po novi zmagi Blaž Rola, ki je našel pot do preobrata proti drugemu najvišje uvrščenemu Bolgaru Dimitarju Kuzmanovu. Slednji je prvi niz dobil po podaljšani igri, tudi v drugem pa že vodil s 4:2. Ptujčan je v nadaljevanju odigral bolje in po kar 3 urah in 28 minutah izkoristil 7. žogico za zmago.

Že v sredo bodo tekmovalci na Prvenstvu Vzhodne Evrope končali z nastopi v uvodnem delu tekmovanja. Bedene se bo ob 12. uri pomeril proti Tomislavu Brkiću (594. igralec sveta), ki je v 2. kolu presenetil Ukrajinca Stakhovskega, medtem ko bo Rola predvidoma ob 18. uri napredovanje poizkušal potrditi proti 16-letnemu Srbu Hamadu Medjedoviću.