RG: Thiem izločil Đokovića in poskrbel za ponovitev finala

Dominic Thiem še drugo leto zapored v finalu Roland Garrosa. (Foto: Twitter)

Na Odprtem prvenstvu Francije bomo še drugo leto zapored spremljali finale med Rafaelom Nadalom in Dominicom Thiemom. Avstrijec je v drugem polfinalu po pravi drami z rezultatom 7:5 v odločilnem petem nizu ugnal Srba Novaka Đokovića.

S 4:6, 3:6 in 2:6 je v finalu lanskoletnega Odprtega prvenstva Francije izgubil Dominic Thiem, v nedeljo pa bo Avstrijec imel novo priložnost, da prvič v karieri poseže po naslovu na katerem izmed turnirjev velike četverice. Tudi tokrat mu bo nasproti stal z naskokom najtrofejnejši tenisač na rdečem pesku Rafael Nadal.

Pri vodstvu s 5:3 se je roka zatresla, pri 6:5 ne

Polfinalni obračun med Novakom Đokovićem in Dominicom Thiemom je prav tako kot dvoboj med Rogerjem Federerjem in Rafaelom Nadalom med drugim zaznamoval tudi veter. Težki pogoji so vidno bolj ustrezali Avstrijcu, ki je prvi niz dobil s 6:2, a Srb je v drugem nizu našel nekaj pravih občutkov in rezultat v nizih poravnal na 1:1.

Pri vodstvu Thiema s 3:1 v tretjem nizu je bila tekma prekinjena in se nadaljevala šele naslednji dan. Đoković se je vrnil pripravljen in kljub temu, da je tretji niz izgubil s 5:7, dal vedeti, da nas čaka prava drama. Četrti niz je z rezultatom 7:5 pripadel Srbu, v petem nizu pa je bila tekma znova prekinjena. Thiem je imel pri vodstvu s 4:1 kar dve priložnosti, da še pred prekinitvijo povede s 5:1, a “Nole” se je rešil. Kasneje je Thiem prišel do vodstva s 5:3 in si priigral dve vezani žogici za zmago (40:15), a dvoboja ni uspel zaključiti. Nole je nato še uspel izenačiti na 5:5, pri zaostanku s 5:6 pa mu svojega servisa še 9. na tekmi ni uspelo zadržati, to pa je pomenilo tudi konec srečanja.

Lahko prvemu Mastersu doda še prvi turnir za Grand Slam?

Dominic Thiem ima zaenkrat za seboj izjemno sezono. Marca je v Indian Wellsu osvojil prvi turnir serije Masters, zdaj pa bo iskal 5. zmago na medsebojnih obračunih proti Rafaelu Nadalu in s tem tudi prvo zmago na turnirjih velike četverice. Proti Špancu se je do sedaj pomeril 12-krat, 11-krat na pesku, kjer Rafa vodi s 7:4 v zmagah.