Razborška na poti do zmage zaustavil dež; nadaljevanje v ponedeljek

Nik Razboršek je proti izkušenemu Qureshiju tekmo dobro odprl. (Foto: Tenis Slovenija)

V nedeljo, dan po tem, ko bi moral biti zmagovalec obračuna 1. svetovne skupine Davisovega pokala v Islamabadu že znan, sta Pakistan in Slovenija vendarle dočakala pričetek 1. dvoboja. Razboršek in Qureshi sta na terenu zdržala dobro uro, nato pa je v dogajanje znova posegel dež.

Kot je bilo predvideno, sta se na travnato igrišče v Islamabadu kot prva podala izkušeni, 39-letni Aisam Qureshi ter 13 let mlajši Nik Razboršek. V uvodnih igrah je bil bolj nevaren domačin, ki si je priigral kar 6 ‘break’ žogic, a Litijan je zdržal pritisk in vse napade Qureshija ubranil. V 9. igri si je sam priigral 2 povezani ‘break’ žogici, drugo tudi izkoristil in niz kasneje dobil z rezultatom 6:4.

Pri rezultatu 4:4 v drugem nizu sta tenisača bila primorana zapustiti teren. Znova je pričelo deževati, slabo vreme pa je nato povsem prekinilo nedeljsko dogajanje.

Reprezentanci bosta s tekmovanjem nadaljevali v ponedeljek, ko bosta znova na teren najprej stopila Qureshi in Razboršek, kasneje pa bosta odigrana še najmanj 2 obračuna, morda celo 4. Aisam in Nik naj bi se na teren podala že ob 6.30 po slovenskem času.

Davisov pokal, 1. svetovna skupina, Islamabad (Pakistan, travnata podlaga, zunaj)

PAKISTAN – SLOVENIJA 0:0

Qureshi A – Razboršek N. 4:6, 4:4*prekinjeno zaradi dežja.