Prva igralka sveta ni dopustila presenečenja Hercogove

Ash Barty ni dopustila presenečenja. (Foto: Twitter)

Slovenski tenisačici Poloni Hercog se je še tretjič v karieri zataknilo v 2. krogu Oprtega prvenstva Avstralije. Tokrat je Mariborčanki previsoko oviro predstavljala 1. igralka sveta, domačinka Ashleigh Barty, ki se je veselila končne zmage s 6:1 in 6:4. Danes na teren še Zidanškova in Williamsova.

Najvišje uvrščena slovenska tenisačica Polona Hercog, ki rada nastopa na glavnih igriščih, tokrat v začetku obračuna ni našla pravih občutkov. Nasprotno je veljalo za Avstralko, ki je po vsega 26 minutah igre že povedla z 1:0 v nizih, izgubila pa eno samo igro. Hercogova je v tem delu igre v polje zadela le 39 odstotkov prvih servisov.

Hercogova v 2. nizu imela priložnosti

Drugače je bilo v nadaljevanju. 29-letna Mariborčanka je zaigrala bolje, odstotek zadetih prvih servisov dvignila na 62 in takoj je bilo lažje. Še posebej lepo priložnost si je Hercogova priigrala v 8. igri drugega niza, ko je imela dve vezani ‘break’ priložnosti (15:40) za vodstvo s 5:3. Bartyjeva se ni dala, najprej rezultat izenačila na 4:4, v naslednji igri pa sama izkoristila prvo ‘break’ žogico v nizu in prišla do vodstva s 5:4. Polona je imela še enkrat priložnost, da se vrne v obračun, a tudi v 10. igri sta obe ‘break’ žogici ostali neizkoriščeni.

Hercogova se je v Avstraliji tako še tretjič poslovila v 2. krogu. Tja se zaenkrat uvršča na vsakih 5 let (2010, 2015, 2020), še nikoli pa se ji ni uspelo prebiti v 3. krog. Tokrat so jo boljšega rezultata stale slabo izkoriščene žogice za ‘break’ (0/6).

OP Avstralije (Melbourne, $22,756,069, trda podlaga, zunaj), posamezno (Ž), 1. krog
Zidanšek T. (Slo) – Han N. (Kor) 6:3, 6:3
Hercog P. (Slo) – Peterson R. (Šve) 6:3, 6:3
Juvan K. (Slo) – Yastremska (Ukr) 1:6, 1:6