OP ZDA: Bedene po preobratu kariere prvič v 3. krog!

Aljaž Bedene. (Foto: Instagram)

Slovenski tenisač Aljaž Bedene je v 2. krogu Odprtega prvenstva ZDA po velikem preobratu in 3 ubranjenih žogicah za zmago ugnal Francoza Benoita Pairea in si na turnirju, ki poteka v New Yorku, prvič v karieri priboril mesto v 3. krogu. Tam ga čaka Nemec Alexander Zverev.

Bedene do največjega uspeha na OP ZDA. (Foto: Instagram)

Po tem, ko mu je leta 2016 to uspelo na OP Francije, leto dni kasneje pa v Wimbledonu, mu je sedaj uspelo še na OP ZDA. Aljaž Bedene se je tudi v New Yorku prvič v karieri prebil v 3. krog turnirja za Grand Slam.

Bedene zapravil 3 žogice za izenačenje na 1:1 v nizih

Bedene se je 8. v karieri pomeril proti nepredvidljivemu Francozu Benoitu Paireu in proti 26. igralcu sveta lovil prvo zmago na trdi podlagi. Prvi niz je po 43 minutah s 6:4 pripadel Paireu, po tem, ko je Francoz v drugem nizu rešil 3 žogice za niz, nato pa kasneje povedel z 2:0 v nizih, pa je vse kazalo, da se bo pot Bedeneta tudi tokrat končala v 2. krogu.

Bilo je 5:3 in 40:0, Slovenec pa se ni predal

Tretjega niza je bilo hitro konec, z rezultatom 6:2 ga je dobil Bedene, precej bolj napeto pa je bilo v četrtem nizu. Tam si je Paire po ‘breaku’ že priigral prednost s 5:3, takrat pa na svoj servis povedel s 40:0 in si tako priigral kar tri vezane žogice za zmago. Bedene se je izvil iz primeža Francoza, prišel do ‘re-breaka’ in kasneje niz dobil s 7:5.

V petem nizu je znova bolje začel Francoz, ki je povedel z ‘breakom’ prednosti, kasneje pa proti koncu obračuna vse bolj in bolj grešil. Napravil je tudi 23 dvojnih napak in tako Bedenetu v določenih trenutkih precej pomagal tudi sam. Zmagovalca je odločila podaljšana igra, kjer je Bedene odigral skoraj brez napak. Že pri vodstvu s 5:3 je nesrečno zgrešil “passing” udarec, nato pa ohranil mirno kri, dobil obe točki na svoj začetni udarec in prišel do zmage.

Nešportna poteza Francoza

Ko je Aljaž Bedene po osvojeni zadnji točki na tekmi od veselja padel po tleh, je Paire hitro pobral šila in kopita ter tako pozabil na ‘fairplay’. Razočaranje Francoza je bilo v tem primeru preveliko, pa četudi je Bedene hitro prenehal s proslavljanjem.

OP ZDA (New York, $28.619.350, trda podlaga, zunaj), posamezno (M)