Nič od obračuna Kavčič – Murray na Majorki!

Kavčič se bo za polfinale pomeril proti Italijanu Violi. (Foto: Twitter)

Po zmagi Blaža Kavčiča v osmini finala turnirja serije Challenger na Majorki je vse kazalo, da se bosta v četrtfinalu za polfinalno vstopnico med seboj pomerila 32-letni Ljubljančan in Andy Murray, a temu vendarle ne bo tako.

Andy Murray je v tekmi osmine finala proti Matteu Violi veljal za velikega favorita, a tega na terenu ni uspel potrditi. Prvi niz je pripadel Britancu, ki trenutno na ATP lestvici zaseda 328. mesto, a 32-letni Italijan se ni predal. Drugi niz je dobil s 6:4, zmagovalca pa je nato odločila podaljšana igra v tretjem nizu. Takrat je Viola, sicer 240. igralec sveta, hitro povedel s 5:1 in kasneje tie-break dobil s 7:3.

Koliko moči je ostalo Italijanu?

Tako Viola kot tudi Kavčič sta na turnirju na Majorki do sedaj odigrala tri tekme. Kavčič je na terenu preživel 4 ure in 36 minut, Viola pa skoraj dve uri več (6 ur in 23 minut). Do sedaj sta se tekmeca med seboj pomerila enkrat in sicer leta 2010 na turnirju serije Challenger v Ljubljani, zmage s 6:2 in 6:4 pa se je tedaj veselil Kavčič.