Leto 2020 z zmago pričela tudi Kavčič in Rola

Blaž Kavčič. (Foto: Twitter)

Blaž Kavčič je tokrat na igrišču "pustil srce".(Foto: Twitter)

Aljažu Bedenetu in Tamari Zidanšek, ki sta koledarsko leto 2020 pričela z zmago, sta se z uspehom v uvodni tekmi leta pridružila tudi Blaž Kavčič in Blaž Rola. Oba sta si z zmago na turnirjih serije Challenger priigrala mesto v 2. krogu.

V Canberri, kjer je zaradi številnih požarov onesnaženost zraka prisotna že v zdravju nevarni meri, se je Blaž Rola v obračunu 1. kroga več kot izkazal. Ptujčan se je še drugič v karieri pomeril proti Ilyi Ivashki in Belorusa premagal tudi v drugo.

V začetku prvega niza sta si tenisača izmenjala po en ‘break’, po težje osvojeni 11. igri, ko mu je uspelo povesti s 6:5, pa je Rola v naslednji izkoristil prvo žogico za niz in le-tega dobil s 7:5. Še bolj napeto je bilo v drugem nizu, ko je Rola na poti do podaljšane igre rešil 3 ‘break’ žoge, v tie-breaku pa zaostanek z 2:3 preobrnil v zmago s 7:3.

Mesto v osmini finala si bo Rola poizkušal zagotoviti proti 8. nosilcu turnirja Dominiku Koepferju (95. igralec sveta).

Uspešen tudi Kavčič

Do uvodne zmage v letu 2020 se je v uvodni tekmi prebil tudi Blaž Kavčič. 32-letni Ljubljančan je po uri in 50 minutah z rezultatom 6:4 in 7:5 odpravil Francoza Elliota Benchetrita in si na turnirju serije Challenger v Novi Kaledoniji priboril mesto v 2. krogu. Tam ga čaka obračun z 11. nosilcem turnirja, Britancem Jayjem Clarkom.