Kvalifikant Ymer na Roland Garrosu ustavil Rolo

Rola je igral vse bolje, a mladi Šved je zdržal do konca. (Foto: Facebook/Blaž Rola Fans)

Slovenskemu tenisaču Blažu Roli v glavnem delu Roland Garrosa ni uspelo nadgraditi predstav iz kvalifikacij. Po 2 urah in 8 minutah ga je s 6:0, 6:3 in 7:6(5) ugnal 20-letni Šved Mikael Ymer.

Tako Blaž Rola kot tudi Mikael Ymer sta prišla v Pariz dobro pripravljena, kar sta dokazovala s svojimi predstavami na turnirju serije Challenger, vse skupaj pa več kot potrdila še z odličnimi predstavami v kvalifikacijah Odprtega prvenstva Francije. Tam je še posebej blestel Rola, ki pa tokrat pravega odgovora na igro Šveda ni našel.

Prvega niza je bilo konec po vsega 28 minutah, 8 let mlajši Ymer pa ga je dobil z rezultatom 6:0. V drugem je bilo izenačeno do izida 2:2, nato pa je znova več pokazal Šved, ki je po vsega uri in 8 minutah že vodil z 2:0 v nizih. Povsem drugačna slika je bila v tretjem nizu, ko je Rola bil tisti, ki je povedel s 3:1, kasneje pa se po zaostanku s 3:5 pobral in izsilil podaljšano igro. Tam je Ptujčan imel dvakrat “mini-break” prednosti, a Šved se je vselej rešil in tekmo zaključil z asom.

Za Rolo je bil to prvi nastop v glavnem delu Roland Garrosa, medtem ko je Ymer do zmage prišel že na svojem krstnem nastopu na kateremkoli izmed turnirjev velike četverice.