Kavčič v Champaignu melje dalje

Blaž Kavčič. (Foto: Twitter)

Slovenski tenisač Blaž Kavčič nadaljuje z odličnimi predstavami na turnirju serije Challenger v Champaignu. Po dveh prepričljivih zmagah niza ni oddal niti proti 3. nasprotniku, Lloydu Glasspoolu, ter se tako prebil v četrtfinale.

32-letni Ljubljančan je tudi proti Britancu Lloydu Glasspoolu veljal za favorita in to na igrišču tudi upravičil. Prvo zaključno žogico za zmago je imel že pri vodstvu s 5:4 v drugem nizu, na koncu pa je odpor Britanca, sicer 433. igralca sveta, zlomil po uri in 41 minutah. Končni rezultat je bil 7:5 in 7:6(5).

Za polfinale proti presenečenju tedna

Zmaga v osmini finala Kavčiču že zagotavlja pomik po ATP lestvici navzgor, še več mest pa lahko “Kaljut” pridobi z morebitno četrtfinalno zmago. Tam bo slovenskemu tenisaču nasproti stal Keegan Smith (1130. igralec sveta), ki je več kot upravičil povabilo organizatorjev.