Kavčič ugnal ‘pozabljenega’, zdaj proti ex. 25. igralcu sveta

Blaž Kavčič. (Foto: Twitter)

Blaž Kavčič je tokrat na igrišču "pustil srce".(Foto: Twitter)

Slovenski tenisač Blaž Kavčič je odlično pričel z nastopi na turnirju serije Challenger v Charlottesvilleu. V 1. krogu je ugnal nekdaj že 38. igralca sveta Donalda Younga, na papirju težja naloga pa ga čaka v 2. krogu, ko mu bo nasproti stal Kanadčan Vasek Pospisil.

V 1. krogu nekaj več kot 50.000 ameriških dolarjev vrednega turnirja serije Challenger sta se pomerila Donald Young in Blaž Kavčič, tenisača, ki sta preživljala že precej boljše čase.

Young je svoj čas veljal celo za 38. igralca sveta, tudi Kavčič pa je bil član elitne 100-terice, najvišje leta 2012, ko je zaseda 68. mesto na svetu. Prvi niz je trajal le 32 minut, z dvema ‘breakoma’ in rezultatom 6:3 pa ga je dobil Slovenec. V drugem nizu je Američan dvakrat serviral za zmago v nizu, a Kavčič je obakrat odgovoril z ‘re-breakom’ in nato po osvojenem tie-breaku prišel do zmage.

Proti nasprotniku, ki je v naletu

Na papirju težja naloga Kavčiča čaka v 2. krogu turnirja, ko mu bo nasproti stal nekdaj že 25. igralec sveta, Vasek Pospisil, ki v zadnjih tednih potrjuje, da se vrača med najboljše. Kanadčan je pred 14 dnevi v Šanghaju med drugim ugnal Diega Schwartzmana in Joaa Souso, zaustavil pa ga je šele Daniil Medvedev. V Charlottesville je pripotoval z nizom 6 zaporednih zmag, saj je osvojil turnir serije Challenger v Las Vegasu.

Kavčič in Pospisil se do sedaj med seboj še nista pomerila, oba pa v zadnjem času najboljše rezultate dosegata na trdi podlagi.

Challenger Charlottesville (Zda, $54.160, trda podlaga, dvorana), posamezno, 1. krog
Young D. (Zda) – Kavčič B. (Slo) 3:6, 6:7(2)