Kavčič ubranil 5 vezanih žogic za niz in napredoval

Blaž Kavčič. (Foto: Twitter)

Blaž Kavčič je v Splitu zabeležil že pet zmag. (Foto: Twitter)

Slovenski tenisač Blaž Kavčič v letu 2019 še ni zaključil z zmagami. Na nekaj manj kot 100.000 evrov vrednem turnirju serije Challenger v francoskem Brestu je v 1. krogu po dveh podaljšanih igrah ugnal domačina. Tudi v 2. krogu ga čaka dvoboj proti Francozu.

Prvi Slovenec, ki je kdajkoli postal član elitne 100-terice, v Brestu poizkuša priti do rezultata, ki bi ga obdržal okoli 250. mesta na ATP lestvici. Začel je dobro, saj je v 1. krogu po 2 urah in 11 minutah s 7:6(5) in 7:6(8) ugnal domačina Alexandrea Mullerja.

Sprva je kazalo, da bo Kavčič Francoza nadigral, saj je ekspresno hitro povedel s 5:1. Muller se je vrnil, povedel s 6:5, v podaljšani igri pa je znova več pokazal Kavčič, ki je tie-break dobil s 7:5. V drugem nizu je vse kazalo, da bo Muller dvoboj uspel popeljati v tretji niz. Tenisača sta se namreč znova pomerila v podaljšani igri, Francoz pa je tam že povedel s 6:1. Ljubljančan je dobil naslednjih 6 točk, nekaj trenutkov za tem pa se veselil napredovanja v 2. krog.

V kolikor bo “Kaljut” v Brestu želel nastopiti v osmini finala, bo moral v 2. krogu premagati nadarjenega Francoza Antoinea Hoanga, ki pri 23 letih zaseda 108. mesto na lestvici ATP. Tenisača si do sedaj v karieri še nista stala nasproti.