Juvanova po dveh zmagah v Acapulcu do zmenka z Williamsovo

Kaja Juvan v Acapulcu prvič proti Venus Williams. (Foto: Instagram)

V glavnem delu turnirja serije WTA International se bodo v tem tednu predstavile kar 3 slovenske predstavnice. Uspešno se je skozi kvalifikacijsko sito prebila Kaja Juvan, mesto v glavnem delu pa sta imeli že zagotovljeno Tamara Zidanšek med posameznicami in Dalila Jakupović v konkurenci dvojic.

19-letna Ljubljančanka Kaja Juvan je v Acapulcu prišla do tretje in četrte zaporedne zmage. Po tem, ko je ugnala obe tekmici v Pokalu federacij, je zdaj v Mehiki uspešno preskočila kvalifikacijski oviri na turnirju serije WTA International.

Zdaj proti 2-kratni zmagovalki

V 1. krogu kvalifikacij se je Juvanova dodobra namučila z Argentinko Nadio Podorsko. 173. igralka sveta je v prvem nizu ubranila 4 žogice za niz, v drugem nizu pa imela pri vodstvu s 5:3 celo sama priložnost, da izid v nizih poravna na 1:1. Juvanova se je izvlekla, v 2. krogu pa prepričljivo ugnala še 149. igralko sveta Veronico Cepede iz Paragvaja. Po uri in 23 minutah je bilo 6:2 in 6:3.

V 1. krogu glavnega dela turnirja se bo Juvanova prvič v karieri pomerila proti starejši izmed sester Williams, Venus. 39-letna Američanka ima na Acapulco lepe spomine, saj je prav tu prišla do naslova tako v letu 2009 kot tudi 2010.

Na turnirju tudi Zidanškova in Jakupovićeva

Prvič po Pokalu federacij se bosta na uradni tekmi predstavili tudi Tamara Zidanšek in Dalila Jakupović. Prva se bo v 1. krogu prvič v karieri pomerila proti Rusinji Anni Kalinskayji (111. igralka sveta), v kolikor pride do zmage, pa jo v 2. krogu čaka prav obračun proti zmagovalki dvoboja med Juvanovo in Williamsovo.

Jakupovićeva bo v konkurenci dvojic znova združila moči s Črnogorko Danko Kovinić, s katero se je letos v Tajvanu že prebila v finale turnirja serije WTA International. V 1. krogu slovensko-črnogorsko navezo čaka obračun proti dvojici Hibino N./Watson H.