Juvanova na Madžarskem obstala v četrtfinalu

Kaja Juvan. (Foto: Instagram)

18-letni slovenski tenisačici Kaji Juvan se na turnirju serije ITF W100 v Szekesfehervarju ni uspelo prebiti v polfinale. V četrtfinalu je Ljubljančanko zaustavila Ukrajinka Katarina Zavatska. Polfinalni obračun danes še čaka Potočnikovo in Radišičevo.

Po dveh zmagah je Kaja Juvan v Szekesfehervarju naletela na 5. nosilko turnirja, sicer 117. igralko sveta Katarino Zavatsko. Juvanova je dobila prvo igro na srečanju, nato pa je naslednjih 6 iger pripadlo Ukrajinki.

Začetek drugega niza je bil za Juvanovo uspešnejši. Ljubljančanka je povedla s 3:1 in imela v 5. igri niza celo ‘break’ priložnost, s katero bi lahko ubežala na 2 ‘breaka’ prednosti. Ukrajinka se je tedaj rešila, v naslednji igri pa prišla do ‘re-breaka’ in rezultat poravnala na 3:3. V 10. igri drugega niza je Juvanova prvič servirala za obstanek v obračunu in bila neuspešna. Zavatska je po uri in 19 minutah izkoristila prvo zaključno žogico in prišla do zmage s 6:1 in 6:4.

V petek se bosta v boj podali še dve Slovenki. Za finalno vstopnico se bosta v konkurenci dvojic borili Nina Potočnik in Nika Radišič, ki se bosta v polfinalu pomerili proti domači navezi Bondar A./Galfi D.